Baterie kuchenne w różnych stylach

Podczas zakupu baterii kuchennej warto zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, takich jak preferowany rodzaj montażu czy liczba uchwytów. Wylewka może być obrotowa, wyciągana lub elastyczna. Jej wysokość powinna być dostosowana do zlewu. Funkcje strumieniowe, rozwiązania energooszczędne czy sensorowe są również istotnymi elementami do rozważenia. Nie zapominajmy oczywiście o estetyce i dopasowaniu do stylu wnętrza.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
FERRO, Tiga VerdeLine bateria zlewozmywakowa stojąca, fot. FERRO

W dzisiejszych czasach armatura jest dostępna w różnorodnych wzorach, kształtach i barwach. Można dobrać baterię do swojej kuchni, wybierając spośród tradycyjnych chromowanych, złotych, czarnych czy kolorowych wariantów. Klasyczne modele często posiadają zaokrąglone kształty, dwa uchwyty i chromowane wykończenie, podczas gdy nowoczesne baterie mają jeden uchwyt oraz cechują się prostymi liniami i minimalistycznym designem.

FERRO, Libretto, bateria zlewozmywakowa stojąca z wyciąganą elastyczną wylewką, fot. FERRO
FERRO, Libretto, bateria zlewozmywakowa stojąca z wyciąganą elastyczną wylewką, fot. FERRO

Delikatny loft

———

———

Loftowe wnętrze charakteryzuje się wysokimi sufitami, co umożliwia zaaranżowanie sypialni na antresoli. Posiada industrialne elementy: widoczne kable i schody z czarnej stali, jednak w bardziej nowoczesnej i gustownej odsłonie. Minimalistyczna, ciemna zabudowa kuchenna o matowym pokryciu doskonale współgra z dwukomorowym zlewem i baterią LIBRETTO marki FERRO, która łączy chrom z czernią na 2-funkcyjnej, elastycznej i wyciąganej wylewce. Wygodny przełącznik pozwala wybrać strumień napowietrzony lub natrysk. Wolnostojąca, designerska lodówka i delikatne, wiszące półki dopełniają tę przestrzeń, a ciepły, naturalny odcień drewna na parkiecie i stole jadalnianym ją ocieplają.

FERRO, FIESTA BRIGHT GOLD bateria zlewozmywakowa, stojąca, fot. Ferro
FERRO, FIESTA BRIGHT GOLD bateria zlewozmywakowa, stojąca, fot. Ferro
FERRO, FIESTA BRIGHT GOLD bateria zlewozmywakowa, stojąca, fot. Ferro
FERRO, FIESTA BRIGHT GOLD bateria zlewozmywakowa, stojąca, fot. Ferro

Ponadczasowa estetyka

Złota, lśniąca FIESTA BRIGHT GOLD stanowi wyjątkową ozdobę ciepłej kuchni w nowoczesnej odmianie stylu vintage. Jej efektowna forma, z obrotową, prostą wylewką i pojedynczym minimalistycznym uchwytem, przyciąga uwagę. Połączona z piaskowym zlewozmywakiem, marmurem na ścianie i jasnozielonymi elementami zabudowy tworzy spokojną i relaksacyjną atmosferę. Wyjątkowo estetyczne, białe sprzęty w zabudowie zostały umieszczone w słupku na ergonomicznej wysokości. Korespondują one z wiszącymi szafkami, które rozjaśniają przestrzeń i zapewniają ciekawe odbicia światła od ryflowanego szkła, co drugiego frontu.

FERRO, Bateria zlewozmywakowa stojąca Tiga VerdeLine, fot. FERRO
FERRO, Bateria zlewozmywakowa stojąca Tiga VerdeLine, fot. FERRO

Tradycyjne glamour

Zabudowa z frezowanymi frontami, bogatymi listwami i kolumnowymi narożnikami wyspy kojarzy się z klasycznymi wnętrzami, gdzie dominują biel, jasne odcienie szarości i drewno. Zarówno uchwyty meblowe, jak i bateria TIGA VERDELINE są chromowane, o połyskującej powłoce. Kształt wylewki tradycyjnie zaokrąglony świetnie współgra z okrągłym zlewozmywakiem. Pojedynczy, płaski uchwyt o oryginalnej formie wygodnie leży w dłoni i umożliwia swobodne manewrowanie. Interesującym rozwiązaniem jest wprowadzenie dodatkowych metali: mosiądzu na sprzętach kuchennych jak czajnik czy mikser i złota na eleganckich, wiszących nad wyspą lampach.

Ferro
Fot. Ferro

Harmonia różnorodności

Eklektyczny styl składa się z wielu pozornie niepasujących do siebie elementów, które złożone w przemyślaną całość tworzą bardzo wyjątkowe i oryginalne wrażenie. Czerwone, designerskie sprzęty z chromowanymi detalami, takie jak lodówka, toster, okap i piekarnik, są odważne i urocze. Bateria ZUMBA o dokładnie takim samym wykończeniu wydaje się wręcz stworzona do tego wnętrza. Jej elastyczna wylewka jest bardzo praktyczna, szczególnie przydatna przy myciu naczyń z trudno dostępnymi miejscami. Szary zlewozmywak umieszczono na blacie z naturalnego drewna o wyraźnym usłojeniu, które koresponduje z zapraszającym do tej kuchennej strefy, okrągłym stołem jadalnianym.

Źródło:

Ferro