Bateria do natrysku

Atrakcyjne, zaprojektowane z dbałością o każdy szczegół, trwałe, bezawaryjne, oszczędzające wodę – takie są nowoczesne baterie natryskowe.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Fot. Ferro
Fot. Ferro
Fot. Ferro

Do wyboru mamy modele różniące się sposobem montażu, wykończeniem, formą. Dopasujemy je więc z łatwością do stylu łazienki, a także do warunków technicznych.

Czarne na białym
Jeśli chcemy, by łazienka miała nietuzinkowy wystrój, postawmy na armaturę w czerni. Na tle białych płytek będzie się prezentowała niezwykle efektownie. Jak w przykładowej stylizacji, w której czerń pięknie odcina się od jasnego tła. Białe powierzchnie optycznie powiększają i rozjaśniają pomieszczenie, ale – bez przełamania kontrastową barwą – aranżacja nie miałaby tego szczególnego, indywidualnego rysu. Nie byłoby efektu „Wow!”.

Strefę prysznica ulokowano na jednej ze ścian. Wyznacza ją spektakularny czarny zestaw natryskowy z deszczownią Squerto Black. Towarzyszy mu ścienna bateria natryskowa Algeo Square Black-Chrome – o ciekawej formie podkreślonej wykończeniem łączącym czerń z chromem oraz mat z połyskiem. Krawędzie są delikatnie zaoblone, dzięki czemu ta dość masywna bryła nabiera lekkości. Efektowny płaski uchwyt wygodnie układa się w dłoni.

Z armaturą natryskową ładnie koresponduje smukła bateria umywalkowa Algeo Square Black-Chrome i oryginalna geometryczna umywalka, również w czarnym kolorze. Jak łatwo zauważyć, w nowoczesnej strefie prysznica nie ma kabiny ani brodzika. Woda odprowadzana jest odpływem zamontowanym na łączeniu podłogi i ściany.

Do nowoczesnych aranżacji black & white doskonale będzie również pasował czarny zestaw Vitto Black VerdeLine złożony z deszczowni z natryskiem i baterii o interesującej kubicznej formie. To model nie tylko atrakcyjny, ale też pomagający dbać o środowisko, a równocześnie o stan domowego budżetu. Posiada wbudowany ogranicznik przepływu dla wyjścia natrysku, pozwalający na zmniejszenie zużycia wody nawet o 50%. Oszczędzamy, nie tracąc przy tym nic z komfortu kąpieli. Zaopatrzenie w system easy clean ułatwia utrzymanie baterii w czystości, a wyposażenie w regulator ceramiczny gwarantuje trwałość urządzenia.

Złoto i drewno
Złote dodatki odważnie wkroczyły w świat wnętrzarski. I nie kojarzą się już tylko z przepychem i bogactwem. Wprowadzone do kompozycji, w których dominują proste formy i stonowane barwy, świetnie przełamują wszelką monotonię, nie pozostawiając miejsca na aranżacyjną nudę. Dodają prestiżu, szyku i elegancji.

W przykładowej stylizacji z armaturą w tonacji gold strefa natrysku powstała we wnęce w rogu ściany. Wykorzystano tu odpływ „pod płytkę”, bardzo dyskretny, praktycznie niewidoczny. W całej łazience posadzka ma dzięki temu jednolitą, jasną powierzchnię. Bateria natryskowa Fiesta Bright Gold charakteryzuje się cylindrycznym korpusem, okrągłymi rozetami i cieniutkim uchwytem. Jasnozłota barwa otula tę bryłę ciepłym blaskiem i bez wątpienia przykuwa wzrok. Podobnie jak jasnozłote baterie umywalkowe i bidetowa, które niejako dopinają tę interesującą całość. Wszystkie wymienione modele baterii wyposażone są w regulatory ceramiczne.

Elementami aranżacji, obok których nie da się przejść obojętnie, są też dekoracyjne drewniane lamele i taboret w formie pnia. Dodatki te zostały odpowiednio przystosowane do panującego w łazienkach „wilgotnego klimatu”.

Fot. Ferro

Źródło:

Ferro