Bariera ochronna skóry – jak ją wzmocnić?

CHOCIAŻ NIE BRZMI BARDZO SEXY – OCHRONNA BARIERA HYDROLIPIDOWA JEST KLUCZOWA DLA ZDROWIA I PIĘKNEGO WYGLĄDU SKÓRY. JEŚLI CHCESZ, ABY MAKIJAŻ WYGLĄDAŁ OLŚNIEWAJĄCO, A SKÓRA PROMIENIAŁA BLASKIEM OD RANA DO WIECZORA – ZATROSZCZ SIĘ O NIĄ. W SEZONIE GRZEWCZYM BARDZO POTRZEBUJE TWOJEJ UWAGI.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
BARIERA OCHRONNA SKÓRY_ JAK JĄ WZMOCNIĆ_zdjecie

Kremy barierowe mają wiele nazw i postaci, ale stoi przed nimi jeden cel – utrzymanie prawidłowego nawilżenia i ochronę skóry. I to niezależnie od tego, czy jest to spowodowane chorobą skóry np. egzemą, czy trądzikiem, czy po prostu jest skutkiem przebywania w przesuszonych i przegrzanych pomieszczeniach. Czym właściwie jest krem barierowy? Jego zadaniem jest zatrzymywania tego, co dobre dla skóry i powstrzymywanie tego, co złe przed wnikaniem w nią. Te produkty utrzymują w równowadze fizyczną barierę ochronną skóry oraz zapobiegają przesuszaniu skóry. Zatrzymują przez naskórkową utratę wody i uzupełniają warstwę lipidów na powierzchni naskórka. Mogą pomagać w leczeniu uszkodzeń skóry i przyspieszać gojenie się ran przez tworzenie idealnego środowiska do regeneracji skóry. Najczęściej w ich składzie znajdziesz składniki takie jak: wazelina, woski roślinne, ceramidy, tlenek cynku, kwas hialuronowy czy gliceryna. Ponieważ działają jak warstwa ochronna na skórze — w związku z tym uniemożliwiają wchłanianie wszystkiego, co nałożysz po nich. Wniosek z tego? Krem ochronny należy nakładać zawsze na końcu rutyny pielęgnacyjnej – żaden inny produkt, który nałożysz później, nie wniknie już w skórę. Jeśli natomiast serum przeciwstarzeniowe czy inny produkt bogaty w składniki aktywne przykryjesz warstwą kremu ochronnego (tworząc tak zwaną warstwę okluzyjną), możesz pomóc im wniknąć głębiej i zadziałać skuteczniej.

WYPRÓBUJ: Nuxe Crème Fraîche® De Beauté Nawilżający krem 3 W 1 48h 135 ZŁ/100 ML Nuxe Crème Fraîche® De Beauté Nawilżający Krem 3 w 1 48 h, który jest jednocześnie lekki i bogaty, uniwersalny i uniseksowy.

WYPRÓBUJ: Nuxe  Crème Fraîche® De Beauté Nawilżający krem 3 W 1 48h 135 ZŁ/100 ML

Nuxe Crème Fraîche® De Beauté Nawilżający Krem 3 w 1 48 h, który jest jednocześnie lekki i bogaty, uniwersalny i uniseksowy.

WYPRÓBUJ: IWOSTiN AGE LIFT krem na noc do skóry normalnej i mieszanej 89 ZŁ/50 ML

IWOSTiN AGE LIFT krem na noc, który intensywnie nawilża i łagodzi suchą skórę. Odżywczy krem przeciwzmarszczkowy z peptytdami, masłem Shea i pantenolem niweluje oznaki starzenia, uelastycznia i sprawia, że twarz zyskuje odnowiony, młodszy wygląd.

WYPRÓBUJ: IWOSTiN AGE LIFT krem na noc do skóry normalnej i mieszanej 89 ZŁ/50 ML IWOSTiN AGE LIFT krem na noc, który intensywnie nawilża i łagodzi suchą skórę. Odżywczy krem przeciwzmarszczkowy z peptytdami, masłem Shea i pantenolem niweluje oznaki starzenia, uelastycznia i sprawia, że twarz zyskuje odnowiony, młodszy wygląd.
WYPRÓBUJ: ZO® SKIN HEALTH Daily Power Defense 780 ZŁ/50 ML ZO® Skin Health Daily

WYPRÓBUJ: ZO® SKIN HEALTH Daily Power Defense 780 ZŁ/50 ML

ZO® Skin Health Daily Power Defense zawiera kompleks kultur komórek macierzystych z szarotki alpejskiej i szanty zwyczajnej. Zapewnia on silną ochronę antyoksydacyjną i minimalizuje stan zapalny, zapobie gając przyszłym uszkodzeniom skóry. Stanowi pierwszą linię obrony, neutralizując skutki stresu oksydacyjnego oraz łagodząc widoczne zaczerwienienia.

WYPRÓBUJ: EISENBERG Paris The Eye Serum 379 ZŁ/15 ML

EISENBERG Paris – The Eye Serum to ultra skoncentrowane serum oferuje koktajl witamin, roślin i peptydów, zapewniając doskonałe działanie liftingujące, nawilżające, odblokowujące i niwelujące oznaki zmęczenia. Pomaga w redukcji sińców, korekcji opadających powiek i kurzych łapek, poprawia także mikrokrążenie. Delikatna, choć silna formuła żelowego serum walczy z przedwczesnym starzeniem się skóry. Kontur oczu staje się napięty, wygładzony, odświeżony i odmłodzony!

WYPRÓBUJ: EISENBERG Paris The Eye Serum 379 ZŁ/15 ML EISENBERG Paris
MEDIDERMA HYLANSES MD HA ADVANCE Hydration nawilżający krem żel do twarzy 208 ZŁ/50 ML MEDIDERMA HYLANSES MD HA ADVANCE Hydration

WYPRÓBUJ: MEDIDERMA HYLANSES MD HA ADVANCE Hydration nawilżający krem żel do twarzy 208 ZŁ/50 ML

MEDIDERMA HYLANSES MD HA ADVANCE Hydration nawilżający krem-żel do twarzy opiera się na technologii wielowarstwowego nawilżania. Zawiera trzy rozmiary kwasu hialuronowego (wysoka, niska i bardzo niska masa cząsteczkowa), które docierają do wszystkich warstw skóry. Kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej: widoczne i natychmiastowe nawilżenie. Tworzy efekt filmu ochronnego na skórze. Kwas hialuronowy o niskiej i bardzo niskiej masie cząsteczkowej zamknięty w liposomach: daje dogłębne nawilżenie i zwiększa objętość skóry właściwej, wywołując ,,efekt wypełnienia”, który spłyca zmarszczki i linie mimiczne.

WYPRÓBUJ: HADA LABO TOKYO REGENERATING Regenerator super nawilżający krem na dzień i na noc 71.99 ZŁ/50 ML

Hada Labo Tokyo Regenerating Regenerator Supernawilżający krem na dzień i na noc o niezwykłej konsystencji, która „wtapia się” w skórę. Zawiera 7 rodzajów Kwasu Hialuronowego, w tym ultranowoczesny fermentowany kwas hialuronowy. Dodatkowo japońska technologia „dual layer”, zabezpiecza skórę przed utratą wilgoci przez wiele godzin. Po zastosowaniu kremu skóra jest wyjątkowo gładka, świeża i jakby wypełniona od środka.

Fot. Platinium Cast Agencja PR

Źródło:

Platinium Cast Agencja PR