Artystyczna dekoracja ściany

Mural to doskonały pomysł na stylową i nowoczesną aranżację wnętrza. Dobrze dobrana grafika doda każdemu pomieszczeniu finezji i oryginalności. Mural może być głównym elementem wystroju lub stonowanym tłem całej aranżacji. Bez względu na wybrany wzór z pewnością będzie przykuwać wzrok i zachwycać artystycznym wyrazem.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Choć murale mo kojarzyć się z wielkoformatowymi malowidłami na budynkach, to znajdują swoje zastosowanie również we wnętrzach. Murale przeznaczone do domów i mieszkań swoim wyglądem przypominają tapety lub fototapety. Największą różnicą jest efekt końcowy, który jest bardziej spektakularny. Murale przedstawiają pełny wzór, bliżej im do artystycznej grafiki niż tapety z powtarzalnym wzorem, do złudzenia przypominają malowane obrazy, wyróżniają się dbałością o detale i głębią. To popularny trend, dzięki któremu można niewielkim wysiłkiem stworzyć oryginalną dekorację, podkreślającą charakter i styl wnętrza.

Murale z motywem kwiatów XXL: 1. Mural Strelitzia 2. Mural Rose 3. Mural Magic

Kolekcja murali Leroy Merlin zawiera wzory w różnych stylach i wymiarach. Zgodne z trendami na ten rok prezentuje motywy inspirowane naturą, np. różnobarwnymi, egzotycznymi kwiatami w rozmiarze XXL, polną łąką i gęstą dżunglą. W zależności od wnętrza i preferencji można postawić na mocno zdobione grafiki utrzymane w ciemnej kolorystyce, eteryczne obrazy w pastelowych odcieniach lub realistyczne ryciny.

———

———

Murale z motywem dżungli: 1. Mural Exotic 2. Mural Kongo 3. Mural Woodcut

Potrzebą, którą w tym momencie generują trendy wnętrzarskie, jest personifikacja. Coraz bardziej doceniamy unikalne przestrzenie, które są stworzone specjalnie dla nas. Dekoracja ścian, od kilku sezonów jest motywem aranżacji wnętrz, który w dużej mierze nam na to pozwala. Tapety muralowe stały się łatwym sposobem na dekorację naszej przestrzeni, która w sposób wyjątkowy może z dnia na dzień odmienić nasze wnętrze. Co ważne, można z powodzeniem zmieniać jej wygląd co kilka lat bez dużego remontu i nakładu pracy.” – mówi Magdalena Teliżyn, Menedżer ds. Trendów w Leroy Merlin.

Mural Herbarium z motywem łąki

Murale z kolekcji Leroy Merlin są wysokie na 280 cm i szerokie na 300, 400 lub 500 cm. Duża rozpiętość wymiarów pozwala na dobre dopasowanie do ściany, co jest kluczowe dla satysfakcjonującego efektu końcowego. W zależności od wymiaru i materiału wykonania koszt takiej dekoracji waha się pomiędzy 399 zł a 1599 zł. Za najbardziej luksusowe uchodzą murale odwzorowujące strukturę płótna.

Murale z abstrakcyjnym motywem: 1. Mural Oasis 2. Mural Alpa 3. Mural Verta 4. Mural Dala

W kolekcji murali Leroy Merlin na 2023 rok nie brakuje artystycznych abstrakcji, które zachwycają nieregularnością form i kształtów. Niebanalny motyw w połączeniu z feerią barw zaprezentowany na ścianie w salonie lub pokoju dziennym doda pomieszczeniu uroku i wyrafinowania. Podobnie jest w przypadku wzorów o prostych, geometrycznych kształtach. Jeśli chcemy, aby mural był mocnym akcentem we wnętrzu, to wybór takiej grafiki będzie strzałem w dziesiątkę.

Murale z geometrycznym motywem: 1. Mural Tiles 2. Mural Caramel 3. Mural Planets

Jak samodzielnie zamontować mural na ścianie?
Murale wykonane są na winylu lub flizelinie, dlatego nanoszenie ich na ścianę wygląda bardzo podobnie, jak w przypadku tapet tradycyjnych. Przed nakładaniem muralu, należy dopasować wielkość obrazu oraz dokładnie wyrównać i oczyścić powierzchnię ściany np. wypełnić istniejące ubytki. W przeciwnym wypadku obraz może się wybrzuszyć. Dobrym krokiem jest również odtłuszczenie powierzchni za pomocą myjki parowej. Po takim zabiegu warto pozostawić ścianę do całkowitego wyschnięcia. Przed przystąpieniem do prac, należy podzielić mural na części i ułożyć elementy w kolejności. Dla ułatwienia każdy z brytów jest odpowiednio oznaczony cyfrą. W przypadku dużych powierzchni rekomendowany jest zakup muralu wraz z profesjonalnym montażem. Zamówienie można złożyć bezpośrednio w sklepie podczas zakupów.

Murale z orientalnym motywem: 1. Mural Tsuru 2. Mural Hanami 3. Mural Fuji

Kolekcja murali dostępna jest we wszystkich sklepach Leroy Merlin i na www.leroymerlin.pl

Źródło:

Leroy Merlin