Amica dla WOŚP: warsztaty kuchni włoskiej i… zwiedzanie fabryki „od kuchni”

Czy można pomagać przez gotowanie? Oczywiście – Grupa Amica wspiera w ten sposób 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Na profilu Allegro Amica dla WOŚP można już licytować pięć dwuosobowych zaproszeń na specjalną edycję warsztatów kuchni włoskiej połączone ze zwiedzaniem fabryki producenta AGD we Wronkach pod Poznaniem. Aukcje potrwają do niedzieli 12 lutego.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Wspólne gotowanie może być nie tylko okazją do świetnej zabawy, ale również do niesienia pomocy, a nawet uratowania życia. Właśnie taki cel przyświeca Grupie Amica, która na rzecz 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy proponuje wszystkim chętnym udział w wyjątkowych warsztatach kulinarnych. Do zdobycia na aukcjach charytatywnych jest 5 dwuosobowych zaproszeń. Licytacje potrwają do 12 lutego 2023 r., a zebrane środki zostaną przekazane na konto Fundacji WOŚP. Tegoroczny Finał pod hasłem „Chcemy wygrać z sepsą!” odbywa się na rzecz odpowiedniego wyposażenia polskich szpitali w celu rozwijania diagnostyki i leczenia sepsy – mimo że nie jest samodzielną jednostką chorobową, według najnowszych szacunków Światowej Organizacji Zdrowia przyczynia się do 20 proc. zgonów na świecie.

– W tym roku gramy wspólnie z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy i nie jest to pierwszy raz, gdy w ramach działalności Grupy Amica angażujemy się w promocję diagnostyki zdrowotnej, bowiem od kilku lat współpracujemy także z fundacją Kwiatem Kobiecości, która w ubiegłym roku wyruszyła w trasę zupełnie nowym, ufundowanym przez nas Badabusem, czyli mobilnym gabinetem diagnostycznym. Cel 31. Finału WOŚP jest szczytny i z korzyścią dla wszystkich, dlatego zachęcamy do wzięcia udziału w aukcjach charytatywnych. Oprócz wejściówek na wyjątkowe warsztaty kuchni włoskiej, które połączone będą z wycieczką do naszej fabryki we Wronkach, można zlicytować m.in. niezapomniane spotkanie z Andrzejem Grabowskim, a także sprzęty AGD marki Amica – mówi Maciej Krzysztoszek, rzecznik prasowy Grupy Amica.

———

———

Warsztaty inne niż wszystkie
Charytatywne warsztaty zaplanowane są na piątek, 10 marca, i rozpoczną się nietypowo – wycieczką do Wronek, czyli miasta, z którym od 1945 roku związana jest Amica. Uczestnicy otrzymają możliwość zwiedzenia współczesnej fabryki sprzętu AGD polskiego producenta i przekonania się na własne oczy (i „od kuchni”), jak powstają nowoczesne sprzęty grzejne, a wśród nich kuchnie wolnostojące i piekarniki do zabudowy.

Następnym przystankiem będzie poznański showroom, w którym pod okiem Kacpra Sobkiewicza – eksperta kuchni włoskiej i restauratora – zwycięzcy licytacji odkrywać będą wysokiej jakości włoskie produkty i wspólnie tworzyć zarówno klasyczne, jak i mniej znane dania. Warsztaty kuchni włoskiej w stałym programie showroomu cieszą się niesłabnącą popularnością, więc przygotowane specjalnie na tę okazję menu z pewnością pozytywnie zaskoczy każdego miłośnika tego regionu.

Podczas warsztatów uczestnicy mogą oczekiwać dużej dawki wiedzy oraz inspirujących rozmów ze znawcami kulinariów – szczegóły dotyczące gości specjalnych na razie pozostają niespodzianką. Z pewnością nie zabraknie wspólnego smakowania przygotowanych potraw ani pojemników do zabrania dań na wynos, by móc podzielić się nimi w gronie najbliższych, również w domu. W przestrzeni showroomu adepci sztuki kulinarnej będą mieć oczywiście do dyspozycji cały wachlarz wielofunkcyjnych sprzętów: piekarniki, płyty indukcyjne, okapy, a także miksery i blendery.

Tych, którym nie uda się wylicytować zaproszenia na warsztaty 10 marca, Amica zaprasza na szereg innych spotkań kulinarnych w poznańskim showroomie oraz po gotowe przepisy kuchni całego świata opracowane przez mistrzów gotowania, dostępne bezpłatnie na stronie: https://warsztaty.amica.pl/.

Link do wszystkich aukcji charytatywnych Amica dla WOŚP:

https://allegro.pl/uzytkownik/AmicadlaWOSP

Fot. Amica
Amica
Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. W portfelu grupy znajdują się marki: Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia), CDA (Wielka Brytania) oraz Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na blisko 70 rynkach na świecie ok. 5 milionów urządzeń rocznie.

Źródło:

Amica