Akcja customizacja – czyli meble modułowe i na wymiar

W dzisiejszych czasach oczekujemy od wyposażenia meblowego tego, by nie tylko pięknie wypełniało nasze przestrzenie, ale było przy tym wyjątkowo funkcjonalnie. Z tego względu coraz więcej osób kieruje uwagę w stronę customizacji. Czy związane z nią meble na wymiar dedykowane są tylko kuchniom i garderobom? Czym są meble modułowe? Dlaczego warto inwestować w customizowane wyposażenie? Na te pytania odpowiadają ekspertki Galerii Wnętrz DOMAR – Aldona Mioduszewska oraz Sylwia Gulewicz-Wysocka.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Galeria_Wnetrz_DOMAR_salon_KOMANDOR_sypialnia_OPAL

Customizacja pozwala dostosować wygląd i funkcjonalność mebli do naszych indywidualnych potrzeb i preferencji. Meble na wymiar lub te stworzone z modułów idealnie dopasowują się do konkretnego pomieszczenia, zwiększając jego użyteczność oraz estetykę. A co najczęściej customizujemy w domu? Z pewnością prym wiodą wszystkie meble pozwalające na funkcjonalne zaaranżowanie skosów i nieregularności w naszych domach – na przykład pawlaczy lub garderób. Innymi, popularnymi miejscami do customizacji są kuchnie i łazienki, a także, coraz częściej, salony oraz jadalnie.

W przypadku customizacji półprzemysłowej, wiele salonów oferuje całe gamy form i wybarwień, które możemy dopasować do naszych potrzeb – bez względu na miejsce ich przeznaczenia. W takich projektach zmieniamy według swojego uznania nawet tak małe elementy jak uchwyty. Z kolei wybierając stół, możemy dobrać do niego inny blat, nogi, jego wielkość lub uzupełnić go o możliwość rozkładania. To my decydujemy o tym, jakie elementy i w jaki sposób wykorzystamy w naszym wnętrzu, nie ograniczając się konkretnymi rozwiązaniami meblowymi – mówi Sylwia Gulewicz-Wysocka, architektka Galerii Wnętrz DOMAR i dodaje:

Z kolei customizacja rzemieślnicza pozwala pracować nie tylko w obszarze mebli drewnianych, fornirowanych, lakierowanych, ale również tych miękkich. Dzięki temu możemy sobie zasiąść dokładnie tak jak sobie wymarzyliśmy. Oprócz kolorów i kształtów, w takich meblach możemy wplanować sobie różne, fajne funkcje – gniazdka, porty USB czy wbudowane stoliki.

GALERIA_WNETRZ_DOMAR_ZAARDE_Kuchnia_Hacker
GALERIA WNETRZ DOMAR, ZAARDE, Kuchnia Hacker
Galeria_Wnetrz_DOMAR_salon_KOMANDOR_meble_na_zamowienie_system_SZAFIR
Galeria Wnetrz DOMAR, salon KOMANDOR, meble na zamówienie, system SZAFIR

Idealnie wykrojone
Meble na wymiar to rozwiązanie idealne dla osób, które chcą zaprojektować i stworzyć wyposażenie dokładnie według swoich potrzeb i preferencji. Oferują one wiele korzyści – m.in. dostosowanie do wymiarów pomieszczenia, wykorzystanie każdej wolnej przestrzeni, wysoce indywidualny styl oraz wysoka jakość wykonania. Meble na wymiar to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie oryginalność i chcą wyróżnić swoje wnętrze spośród innych.

– Meble na wymiar umożliwiają wprowadzanie dużej ilości zmian bazując na pewnych podstawach. Dobrym przykładem jest meblościanka, którą w Polsce rozpropagowało małżeństwo Kowalskich. Choć w pamięci wciąż mamy te niekoniecznie piękne i wykonane z dobrych materiałów modele, aktualnie możemy stworzyć na wymiar lekką, delikatną ściankę funkcjonalną, doskonale dopasowaną kolorystycznie do przestrzeni i naszego gustu. A możliwości wybarwień drewna jest dużo – od dębu, po buk lub olchę. Dzięki nawet najmniejszym elementom dodatkowym, takim jak uchwyty, nasze wyposażenie ostatecznie zaczyna przypominać to z naszych marzeń, a nie produkcji masowej – wyjaśnia Sylwia Gulewicz-Wysocka.

Przykładem doskonałego zastosowania mebli na wymiar są przestrzenie mieszkalne urządzone w stylu loftowym – zwłaszcza te, w których liczy się jak największe oddanie przemysłowego charakteru pomieszczenia. Często w takich pomieszczeniach decydujemy się na meble robione na zamówienie, aby najlepiej oddały stylistykę wnętrza.

Totalne przekształcanie, czyli meble modułowe
Dla tych, którzy kochają zmiany i lubią przearanżowywać swoje wnętrza, świetnym rozwiązaniem będą meble modułowe. Pozwalają one na odpowiednią konfigurację, do której dodatkowo „dobudowujemy” element w postaci pufy. Taki mebel inaczej użytkujemy w momencie, kiedy jesteśmy sami, a jeszcze inaczej, gdy zawitają do nas goście. Dany moduł możemy po prostu w każdej chwili odsunąć lub zmienić jego położenie. Co ważne, wyposażenie modułowe jest oferowane również w szerokich gamach kolorystycznych, doskonale dopasowujących się do przestrzeni nowoczesnych, industrialnych, pop art czy klasycznych.

– Takie wyposażenie pojawia się u coraz większej liczby producentów, oferujących różnego rodzaju moduły, szerokości, wypełnienia czy też kształty. Dobry przykład stanowią tu narożniki, które umożliwiają ustawianie części mebla w różnych konfiguracjach. Dodatkowo, niektóre z tych modeli mogą posiadać funkcję spania, a także pojemnik na pościel. Meble te możemy także uzupełniać o wszelkiego rodzaju nowoczesne rozwiązania dodatkowe – porty USB, stoliki czy schowki – mówi Sylwia Gulewicz-Wysocka.

Z kolei Dyrektor Marketingu Galerii Wnętrz DOMAR – Aldona Mioduszewska – wskazuje, że meble modułowe obejmują nie tylko meble nowoczesne. Sprawdzą się one również w przypadku takich styli jak glamour czy art deco:

– Art deco to styl projektowania, który był popularny w latach 20. i 30. XX wieku i charakteryzował się geometrycznymi wzorami, złożonymi liniami i stylowymi detalami. A meble modułowe mogą być zaprojektowane tak, aby pasowały do różnych aranżacji, a jednocześnie zachować charakterystyczne dla danego stylu cechyWażne jest jednak, aby skonsultować się z projektantem lub producentem danego wyposażenia, aby uzyskać wskazówki dotyczące tego, jakie meble modułowe dopasować do tego stylu.

Customizacja pozwala na dopasowanie mebli do indywidualnych potrzeb i preferencji użytkownika. Meble modułowe i te na wymiar to doskonały wybór dla osób, które chcą stworzyć funkcjonalne i estetyczne wnętrze, idealnie odpowiadające ich wymaganiom. Wybierając meble modułowe, uzyskujemy elastyczność w dostosowaniu ich do rozmiaru pomieszczenia i własnych potrzeb, a meble na wymiar umożliwiają pełną personalizację. Tego rodzaju wyposażenie odnajdziemy też w salonach wielu znanych producentów, znajdujących się na terenie Galerii Wnętrz DOMAR.

GALERIA_WNETRZ_DOMAR_MEBLE_VOX_GABINET_CREATIVE
GALERIA WNETRZ DOMAR, MEBLE VOX, GABINET CREATIVE
GALERIA_WNETRZ_DOMAR_MEBLE_VOX_CREATIVE_SYPIALNIA
GALERIA WNETRZ DOMAR, MEBLE VOX CREATIVE, SYPIALNIA
GALERIA_WNETRZ_DOMAR_KOMANDOR_MEBLE_DO_PRZEDPOKOJU
GALERIA WNETRZ DOMAR, KOMANDOR, MEBLE DO PRZEDPOKOJU
Galeria Wnętrz DOMAR
Galeria Wnętrz DOMAR to największa galeria wyposażenia wnętrz w Polsce. Na 24 000 m² swoje stoiska ma ponad 100 najemców, którzy mają w swojej ofercie produkty wyposażenia wnętrz i materiałów wykończeniowych – począwszy od mebli, poprzez dekoracje, wyposażenie kuchni, podłogi, dywany, firany, zasłony, tapety, oświetlenie, kominki, drzwi, schody czy okna a nawet systemy do inteligentnych domów. Ponadto w Galerii Wnętrz DOMAR znajdują się: market Biedronka i drogeria Rossmann a także restauracja, klub fitness, szkoła tańca, bank i apteka.

Źródło:

Galeria Wnętrz DOMAR