4 kreatywne zabawki na deszczowe dni

Sezon jesienno – zimowy coraz bliżej. Dzień staje się krótszy. Mniej czasu spędzisz z dzieckiem na placu zabaw i w parku. Mimo zmiany pogody maluch nie przestanie być aktywny, więc już teraz warto zaopatrzyć się w zabawki, które zapewnią Wam wiele radości w domowym zaciszu. Dzięki bestselerom od Fisher – Price jesień nie będzie nudna.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Piesek „Raczkuj za mną”

Małe dziecko chce poznawać otoczenie i dobrze się bawić niezależenie od pory roku. Przygotuj się dobrze na deszczowe i chłodne dni, wybierając zabawki zaprojektowane tak, aby w przyjazny sposób wspierać rozwój malucha: sprawność ruchową, naukę mowy oraz umiejętności społeczne.

Zabawki Fisher-Price są wyposażone w technologię Poziomy Nauki, która sprawia, że „rosną” razem z maluszkiem, dopasowując się do jego rosnącej ciekawości. Dzięki nim jesienno-zimowe dni nie będą monotonne, ale pełne kreatywnej zabawy. Czym różnią się poziomy?

· Poziom 1 – Odkrywanie: Dziecko słucha pierwszych słów i prostych zdań, nazw kolorów, części ciała oraz alfabetu.
· Poziom 2 – Zachęcanie: Na tym poziomie zabawki poprzez wesołe wypowiedzi zachęcają maluszka do wspólnego liczenia,
znajdowania kolorów i pokazywania części ciała. Teraz zabawa dostarcza jeszcze więcej radości, bo interaktywni kompani nagradzają dziecko komentarzami: Dziękuję, bardzo dobrze! Doskonale!
· Poziom 3 – Naśladowanie: Teraz zabawki zapraszają do wspólnego śpiewania i odgrywania ról: Tup jak słoń! Umiesz zaryczeć jak lew? To odpowiednie wsparcie dla rodzica w jeszcze lepszym rozbudowywaniu zasobu słownictwa dziecka.
· Poznaj 4 – bestselery od Fisher-Price, które sprawią, że sezon jesienno-zimowy będzie pełen rozrywki.

Pierwsze słowa

Szczeniaczek Uczniaczek „Ucz się i śmiej”: (6-36 mies.) To interaktywny przyjaciel, dzięki któremu maluch uczy się pierwszych 100 słów: nazw części ciała, kolorów i kształtów, a także liczenia i alfabetu. Dobra jakość dźwięku i serdeczny głos lektora zachęcają dziecko do powtarzania, więc pociecha uczy się mówić poprawnie i wyraźnie. Szczeniaczek przekazuje szkrabowi pozytywne komunikaty: Bardzo lubię tę piosenkę! Uwielbiam alfabet! Takie wypowiedzi wspierają proces nauki poprzez zabawę. Aby radość z nauki trwała jak najdłużej, Szczeniaczek umila czas ponad 75 piosenkami, dźwiękami i melodiami. Dzięki technologii Poziomy Nauki pierwszy przyjaciel dziecka gwarantuje zabawę, która szybko się nie znudzi.
Szczeniaczek Uczniaczek „Ucz się i śmiej”
Fot. Fisher-Price

Ruch i koordynacja

Piesek „Raczkuj za mną”: (6-36 mies.) Ta zabawka wpiera rozwój ruchowy dziecka, zachęcając je do raczkowania. Przecież razem raźniej! Kiedy maluch pociągnie za skarpetkę znajdującą się w pyszczku pieska, ten zaczyna mówić i poruszać się jak prawdziwy: ucieka do tyłu i do przodu, rusza głową i „chodzi”. Poprzez radosne zaproszenie zachęca malucha do aktywności: Śmiało, ruszaj za mną! Ten mały psotnik zaraża pozytywną energią, sprawiając, że dziecko chce za nim podążać, aby wspólnie się bawić. To jednak nie wszystko. Ta zabawka to nie tylko doskonały sposób na rozwijanie koordynacji i równowagi, ale też okazja do zrozumienia związku przyczynowo – skutkowego. Dziecko szybko się uczy, że pociągnięcie za skarpetkę uruchamia wesołe dźwięki i zabawne ruchy pieska. Dzięki temu zaczyna rozumieć porządek panujący w świecie.

Aktywność ruchowa sprzyja zdobywaniu wiedzy. W chwili odpoczynku maluch może włączać podświetlane przyciski na obroży pieska, aby posłuchać ulubionych piosenek, aktywować ponad 55 wypowiedzi uczących alfabetu, cyferek, liczenia i kolorów. Technologia Poziomy Nauki umożliwia wybór stopnia trudności w zależności od wieku dziecka. Tak, aby czuło się swobodnie i czerpało czystą radość z nauki i zabawy.
Piesek „Raczkuj za mną”
Fot. Fisher-Price

Sprawne rączki

Tablet Malucha „Poziomy nauki” (6-36 mies.): Na zabawce znajduje się 28 kolorowych przycisków. Są one umieszczone na czarnym tle, dzięki czemu maluszek łatwo je odnajduje. To sprawia, że szkrab może ćwiczyć zręczność rąk i trenować precyzyjne trafianie paluszkiem do celu. Taki trening wymaga skupienia i cierpliwości, które maluch wykorzysta podczas zajęć w żłobku i przedszkolu, a w przyszłości również w trakcie nauki pisania i czytania.
 
Ta zabawka to nie tylko znakomity sposób na ćwiczenie sprawności, to także okazja na rozwijanie zmysłu słuchu i aparatu mowy. Przyciski znajdujące się na laptopie aktywują bowiem dostosowane do wieku malucha: wypowiedzi, dźwięki, odgłosy zwierząt i piosenki. Tablet to niezastąpiony pomocnik rodzica, który poprzez radosną zabawę wesprze dziecko w nauce skupienia, mówienia i trenowania sprawności rąk.
Fot. Fisher-Price

Naśladowanie mamy i taty

Edukacyjny Laptop Malucha „Porozmawiajmy” (6-36 mies.): Szkrab z pewnością zainteresuje się zabawką, która wygląda i zamyka się jak laptop rodziców. Teraz zabawa wkracza na wyższy poziom! Maluch może się bawić w naśladowanie mamy, taty lub starszego rodzeństwa. Tablet jest wyposażony w lusterko, w którym dziecko może zobaczyć swoje odbicie. Na lusterku znajduje się obraz słuchawek z mikrofonem, dzięki czemu podczas zabawy maluszek wygląda, jakby je założył. Dziecko może przesuwać przełącznik, aby „wyłączać” dźwięk, „włączać” mikrofon lub kamerę. Smyk poczuje się jak podczas prawdziwej wideokonferencji. Naśladowanie życia codziennego jest ważne dla rozwoju malucha, ponieważ adaptuje je do otaczającego świata.
Laptop to także odpowiednia zabawka do odgrywania scenek wspólnie z rodzicami. Podczas takiej zabawy dziecko rozwija ważne umiejętności społeczne: czekanie na swoją kolej, słuchanie, odpowiadanie. Zabawka zachęca do używania uprzejmych zwrotów: Cześć, przyjaciele! Lubię się dzielić z innymi!, co przygotuje małego odkrywcę do budowania relacji z rówieśnikami. Każdy rodzic poczuje radość, widząc, jak jego pociecha rozwija się dzięki laptopowi edukacyjnemu od Fisher-Price. Dzieci najszybciej uczą się przecież w przyjaznej atmosferze i poprzez praktyczne działanie.
Fot. Fisher-Price

Zabawki dla Małych Odkrywców

Małe dziecko każdego dnia jest gotowe odkrywać swoje otoczenie. Wystarczy dobra zabawa, aby pobudzać je do zdobywania nowych umiejętności i czerpać radość z obserwowania jego postępów. Podczas zabawy warto sięgnąć po sprawdzone przez wiele pokoleń dzieci produkty Fisher-Price. Są one najlepszym wsparciem w zabawie i nauce dla smyków od 6. do 36. miesiąca życia.

Źródło:

Fisher-Price