Wrangler®przedstawia nową kolekcję dżinsów

GREENSBORO, Północna Karolina, 28 września 2022 – Wrangler®, jedna z najbardziej rozpoznawalnych amerykańskich marek denimowych, ogłosiła kontynuację współpracy z „Mr. Wrangler”, czyli zdobywcą nagrody Grammy, artystą Leonem Bridgesem. Kolekcja Leon Bridges × Wrangler, stworzona w ramach obchodów 75. rocznicy powstania marki, nawiązuje do legendarnych archiwalnych fasonów i osobistego życia Leona Bridgesa.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Fot. Wrangler

Długi, bo aż 75-letni związek Wranglera z muzyką i kowbojskim stylem życia doskonale pasuje do autentycznych teksańskich korzeni Leona Bridgesa i jego miłości do dżinsów Wrangler. Podczas swojej trasy koncertowej artysta ściśle współpracował z zespołem projektowym Wranglera, aby mieć swój twórczy wkład we wspólny projekt. Czerpał inspiracje między innymi z kultury miejskiej i współczesnej sceny muzycznej.

„Wrangler zawsze wiele dla mnie znaczył. Gdy rozpoczynałem swoją przygodę z muzyką, nosiłem dżinsy Wrangler. Jestem podekscytowany możliwością współpracy nad tą ekskluzywną kolekcją” – mówi Bridges. „Pracując z zespołem projektowym Wranglera w Greensboro w Północnej Karolinie, mogłem przejrzeć archiwalne kolekcje i wybrać oryginalne kroje. Spotykaliśmy się również w moim rodzinnym mieście – Ft. Worth w Teksasie – gdzie wybieraliśmy wykończenia i ostateczne wzory, a ja mogłem przedstawić swoje zdanie na temat wczesnych prototypów odzieży. Możliwość tak aktywnego uczestnictwa w procesie twórczym od początku do końca była dla mnie niesamowitym doświadczeniem. Ta kolekcja nie tylko mówi o  moim autentycznym przywiązaniu i miłości do Wranglera, ale również zachęca wszystkich pionierów do bycia sobą i spontaniczności”.

Osobiste akcenty Bridgesa, w tym jego inicjały „LB”, można znaleźć w misternych szczegółach całej, składającej się z 29 części kolekcji. Charakterystyczne elementy, takie jak haftowany monogram na rękawie, kieszenie z nadrukiem LB, wykończenie okuć w matowym złotym kolorze, zatrzaski i nity z logo, zdobią każdy produkt z tej kolekcji. Linia ubrań obejmuje denimowe klasyki dla niej i dla niego, takie jak dżinsy, koszule, kurtki i spódnice, a całość dopełniają nowe grafiki, wyraziste nadruki, spersonalizowane wzory laserowe i charakterystyczne wyłącznie dla tej kolekcji hafty, które łączą klasyczny dżins z wyrazistym brzmieniem.

„Zainspirowały nas doświadczenia Bridgesa z czasów początku kariery, które wraz z jego upodobaniem do produktów i historii Wrangler miały bezpośredni wpływ na tę kolekcję” – powiedziała Vivian Rivetti, wiceprezes globalny ds. projektowania w firmie Wrangler. „Pracując ramię w ramię z Leonem, udało nam się odzwierciedlić w kolekcji jego miłość do naszych klasycznych modeli i osobisty styl. Efektem jest linia ubrań, która opowiada naszą wspólną historię. Jest nam niezwykle miło, że mogliśmy mu towarzyszyć w początkach kariery i dalszej podróży jako artysty”.

Aby zaprezentować nową kolekcję i przybliżyć niesamowitą karierę i styl Bridgesa, Wrangler zorganizował imprezę podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody. Jedną z atrakcji był prywatny, dostępny jedynie dla zaproszonych gości występ artysty. Podczas wydarzenia Leon Bridges × Wrangler ta kultowa marka denimowa zaprezentowała jedyny w swoim rodzaju token NFT Legendary-Tier, który został sprzedany na aukcji internetowej. Zaprezentowany token NFT pojawił się po wiosennej premierze cyfrowo animowanych produktów NFT Icon-Tier, w których Bridges wykonuje ruchy taneczne. Zwycięzca aukcji otrzymał wykonaną na zamówienie retro-futurystyczną walizkę, w której znajduje się jeden z dwóch zaprojektowanych specjalnie dla Bridgesa strojów denimowych Wrangler. Drugi zestaw ma artysta w swojej prywatnej kolekcji ubrań. W ubranie wszyto ukryte produkty cyfrowe, do których ma dostęp jedynie zwycięzca aukcji. W jego posiadaniu jest również jedyny istniejący cyfrowy token NFT potwierdzający własność tego dzieła na blockchainie. Można je oglądać wyłącznie na platformie LTD.INC.

Poszczególne elementy kolekcji będą dostępne w cenie od 60 do 159 $, w rozmiarach XS-XL. Można je kupić na www.wrangler.com, a także w głównych sklepach detalicznych, w tym Nordstrom, Inc., Urban Outfitters, Inc. i American Rag Cie. Aby być na bieżąco z #Wrangler75, odwiedź stronę wrangler.com i obserwuj markę w mediach społecznościowych.

Leon Bridges
Gold-Diggers Sound to trzeci album Leona Bridgesa – muzyka, który w swojej karierze przeszedł drogę od pracy na przysłowiowym zmywaku i akwizycji na ulicach rodzinnego Fort Worth w Teksasie, przez podpisanie kontraktu z dużą wytwórnią, po zdobycie nagrody Grammy i występ w Białym Domu dla prezydenta Baracka Obamy. I to wszystko w zaledwie dwa lata. Od czasu wydania drugiego, nagrodzonego nagrodą Grammy albumu Good Thing, Leon regularnie wypuszcza nowe kawałki wraz z Johnem Mayerem, Kacey Musgraves, Kianą Ledé, Lucky Daye i Noah Cyrusem. Prowadzi także wspólny muzyczny projekt – Texas Sun – z Teksańczykiem Khruangbinem. Inne ważne wydarzenia w karierze Leona to otwarcie trasy koncertowej u boku Harry’ego Stylesa, zdobycie platynowej płyty za przełomowy utwór River, zagranie roli Gila Scotta Herona w filmie Damiena Chazelle’a First Man, udział w globalnej kampanii świątecznej GAP, zdobycie nagrody CMT Award za współpracę z Lukiem Combsem przy filmie Crossroads, występ na pokazie Toma Forda podczas Nowojorskiego Tygodnia Mody i benefisu Toma Hanksa w MoMA, wyprzedanie wszystkich biletów na koncert w Hollywood Bowl i kolejne koncerty w Radio City Music Hall. Leon wydał również utwór na płycie z oryginalną ścieżką dźwiękową do filmu Kosmiczny mecz: Nowa era. Artysta jest obecnie nominowany do dwóch nagród Grammy w kategorii „Najlepsze tradycyjne wykonanie R&B” oraz „Najlepszy album R&B”.

LTD.INC
LTD.INC to platforma, która współpracuje z kultowymi artystami, twórcami i markami, tworząc niezwykle rzadkie fizyczne i cyfrowe produkty NFT i doświadczenia za pośrednictwem blockchain Ethereum i technologii NFT. Założona w Londynie w 2020 roku LTD.INC oferuje „dropy” – krótkie limitowane kolekcje – dostępne w świecie rzeczywistym, blockchainie i metawersum, wypełniając w ten sposób lukę między fizyczną i wirtualną gospodarką w świecie sztuki, designu, mody, stylu życia, luksusu, muzyki i sportu. Aplikacja mobilna i technologia skanowania firmy LTD.INC umożliwia kolekcjonerom natychmiastowe uwierzytelnienie i dostęp do wyłącznych treści i doświadczeń, a twórcom zarządzanie i zarabianie na dystrybucji ich własności intelektualnej za pośrednictwem rynku wtórnego. Więcej informacji można znaleźć na stronie https://www.ltd.inc/. Zainwestuj w kulturę

Wrangler
Wrangler® to marka w portfolio Kontoor Brands (symbol na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych: KTB), która od ponad 70 lat jest symbolem autentycznego amerykańskiego stylu. Bogate dziedzictwo i historia marki osadzone w zachodniej części Stanów Zjednoczonych sprawiają, że jest ona źródłem niepowtarzalnej jakości i ponadczasowej estetyki. Kolekcje dla mężczyzn, kobiet i dzieci cechuje wyjątkowy styl i wygoda, które inspirują noszących do tego, by być gotowym na wszystko, co przynosi życie, dzień po dniu. Produkty Wrangler są dostępne w sklepach detalicznych na całym świecie, włącznie z flagowymi salonami marki w Forth Worth i Greensboro, w domach towarowych, sklepach specjalistycznych, sklepach dostarczających odzież westernową oraz online.

Źródło:

Wrangler