Własny plac zabaw w twoim ogrodzie

W końcu powitaliśmy lato, a więc coraz chętniej spędzamy czas z rodzinami na świeżym powietrzu. Aby nasze dzieci mogły spożytkować swoją energię i maksymalnie wykorzystać piękną pogodę warto przygotować dla nich specjalne miejsce w ogrodzie, gdzie będą mogły bawić się bez ograniczeń.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Spełnij marzenie swojego dziecka
Jeśli twoje dziecko uwielbia bawić się „w dom” lub przy każdej okazji z zapałem buduje sobie „bazę”, w której znika na całe dnie, a w dodatku chętnie zaprasza swoich przyjaciół, to jest teraz doskonały moment, by dla swojej pociechy zbudować w ogrodzie piękny domek. Jeżeli lubisz majsterkować, możesz pokusić się o samodzielne skonstruowanie takiej konstrukcji, jeśli nie – warto poszukać gotowego rozwiązania, które nie będzie wymagało takiego nakładu pracy. W obu przypadkach pozwól dziecku towarzyszyć ci w pracy, niech ono decyduje, jakie kolory ma przybrać nowa kryjówka, może również – zależnie od wieku – pomóc w budowie. Warto również, by to właśnie ono postanowiło, jak ma wyglądać wnętrze nowej nieruchomości. Kolorowe poduchy? Ulubione zabawki? A może wystawa własnych prac? Nie zapomnijcie także o lampkach, które nie tylko dodadzą uroku, ale również pozwolą na przedłużenie zabawy w godzinach wieczornych.

Wybierając miejsce na usytuowanie takiego domku, warto wziąć pod uwagę kilka czynników. Przede wszystkim powinien być on dobrze widoczny z domu czy tarasu, tak by można było mieć bawiące się dzieci cały czas na oku. Dobrze jest znaleźć miejsce choć, częściowo zacienione – to pozwoli na zabawę nawet w najbardziej upalny dzień. Jeśli domek jest osadzony powyżej powierzchni ziemi i wchodzi się do niego po schodkach lub małej drabince, koniecznie zadbaj o miękkie podłoże – może być to gęsta trawa lub specjalna, miękka nawierzchnia, taka, jaką coraz częściej można spotkać na placach zabaw.

Skoro miejsce jest już wybrane, a twoje dziecko określiło, jakie są jego potrzeby, pora przystąpić do realizacji projektu. Jako gotowe rozwiązanie doskonale sprawdzi się domek dla dzieci z podstawą Blooma, wykonany z dobrej jakości drewna sosnowego, który znajduje się w ofercie Castoramy. Dzięki dobrze przemyślanej konstrukcji nie tylko zapewni dzieciom mnóstwo frajdy, ale też umożliwi uzupełnianie go dodatkowymi elementami – na przykład zjeżdżalnią.

Zabawa na maksa
Niezależnie od domku, aby zapewnić dzieciom maksimum zabawy, możesz pomyśleć o przygotowaniu w ogrodzie niewielkiego placu zabaw – z huśtawką, zjeżdżalnią, a nawet piaskownicą. Możesz na przykład wybrać Zestaw na plac zabaw Franek – który został wyposażony w drewnianą wieżę, do której prowadzi drabinka. Na szczycie wieży znajduje się zjeżdżalnia, którą pokocha twoje dziecko. Zestaw został uzupełniony także w huśtawkę. Pod wieżą możesz urządzić piaskownicę – czy coś więcej będzie potrzebne dziecku do szczęścia w długie, letnie dni?

Zestaw został wykonany z odpowiednio zaimpregnowanego drewna, dzięki czemu będzie służyć przez wiele lat, mimo zmiennych warunków atmosferycznych. Wszystkie elementy są również odpowiednio oszlifowane, tak by ich powierzchnia była gładka, a dzięki temu – bezpieczna dla dzieci. Na takim placu zabaw również powinniśmy zadbać o bezpieczną nawierzchnię amortyzującą – na przykład gęstą trawę.

Rozwiązania dla najmłodszych
Jeśli twoje dziecko jest jeszcze za małe na skakanie po drabinkach, na początek zainwestuj w zamykaną piaskownicę, której klapy po otwarciu zamieniają się w wygodne ławeczki. Zabawa w piasku niezwykle pobudza kreatywność i zdolności manualne, a w dodatku niemal wszystkie dzieci ją uwielbiają.

Najmłodsi na pewno pokochają piaskownicę Blooma w formie zamykanej muszli. Jedną część wypełnij piaskiem, drugą, która służy jako pokrywa, możesz napełnić wodą, co pozwoli na ochłodzenie się w upalne dni. Niezależnie od funduszy, którymi dysponujesz, dzięki ofercie Castoramy możesz urządzić dla swojej pociechy miejsce w ogrodzie, w którym z radością spędzi czas na zabawie.

Castorama
Castorama Polska Sp. z o.o. jest liderem w kategorii polepszania warunków mieszkaniowych w naszym kraju. Firma uruchomiła swój pierwszy sklep w 1997 roku. Obecnie prowadzi sprzedaż w 88 lokalizacjach w różnych częściach Polski. Zapewnia również klientom w całym kraju dostęp do oferty on-line. Spółka zatrudnia ponad 13 tysięcy pracowników. Castorama Polska Sp. z o.o. jest częścią Kingfisher plc, międzynarodowej spółki posiadającej prawie 1200 sklepów w 10 krajach Europy.

Źródło:

Castorama