Suszarki wracają do łask

Jeszcze kilkanaście lat temu suszarki do naczyń były podstawowym wyposażeniem każdego domu. Jednak kiedy nasze kuchnie opanowały zmywarki, okazały się zbędne. Teraz powracają! Już nie tylko jako funkcjonalne akcesoria, ale również – jako istotny element dekoracyjny.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Ciekawe, przemyślane wzornictwo nowych modeli suszarek dostępnych w ofercie marki Kuchinox sprawia, że są one w pełni funkcjonalne. Wysuszymy na nich talerze, kubki oraz sztućce. Sprawdzą się idealnie w niewielkich kuchniach, aneksach kuchennych, mieszkaniach studenckich oraz w połączeniu ze zlewozmywakami bez lub z małym ociekaczem.

Wśród produktów Kuchinox znalazły się modele w różnych wykończeniach. Połączenie najmodniejszych w ostatnim czasie kolorów – czerni ze złotem, prezentuje się wyjątkowo elegancko i będzie idealnym dodatkiem do nowocześnie urządzonych kuchni.

Do wnętrz klasycznych, w których dominuje kolor biały – np. wciąż popularne lakierowane fronty kuchennych szafek – polecamy suszarkę Prato. Model łączy w sobie białą tacę i pojemniki na sztućce ze stalową kratką, dzięki której suszarka będzie pasować do tradycyjnych, chromowych baterii zlewozmywakowych.

W ciemniejszych, bardziej nowocześnie urządzonych kuchniach sprawdzą się modele Torino lub Verona w matowym, czarnym wykończeniu. Pierwsza ma dodatkową tacę, którą możemy położyć obok i zyskać dodatkowe miejsce na odsączenie kubków czy szklanek. Kiedy nie jest już potrzebna odkładamy ją na suszarkę i nie marnujemy przestrzeni roboczej na blacie. Drugi model do suszenia kubków ma cztery specjalne uchwyty ułatwiające ułożenie naczyń.

Suszarka o kodzie EKC 710A to z kolei model zaprojektowany do kuchni w stylu loft. Malowana proszkowo na czarno stalowa konstrukcja wykonana jest wąskich płaskowników, które nadają suszarce surowego, industrialnego charakteru. Do kuchni wyposażonych w zlewy z ociekaczami przeznaczona jest suszarka Bari, która nie ma podstawki. Woda z umytych naczyń trafia na ociekacz i spływa bezpośrednio do komory zlewu. Dzięki temu nie musimy dodatkowo czyścić tacki.

Nawet jeśli na co dzień używamy zmywarki, to na pewno zdarza nam się mycie pojedynczych naczyń. W takiej sytuacji przyda się suszarka. Postawimy ją na stole, blacie czy ociekaczu zlewozmywaka. Wygodnie, bezpiecznie i przede wszystkim estetycznie, co w każdej kuchni jest na wagę złota.

Modele: EKC 800A i EKC G00A

Źródło:

Kuchinox