Sukces Święta Kina 2022

Wielki sukces Dnia Kina w Polsce! Prawie 500 tys. widzów świętowało w niedzielę, 30 października 2022 br. w kinach w całym kraju. Organizatorami wydarzenia były sieci Cinema City, Helios i Multikino, zrzeszone w Polskim Stowarzyszeniu Nowe Kina, a partnerem Polski Instytut Sztuki Filmowej. W trakcie całego weekendu wszystkie kina w Polsce sprzedały 800 tysięcy biletów.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

W tym roku – po trzyletniej przerwie – w niedzielę, 30 października na mapę filmowych wydarzeń powróciło Święto Kina, czyli ogólnopolska akcja, która ma na celu promocję kinematografii.

Święto Kina wsparł Polski Instytut Sztuki Filmowej, a także media, dziennikarze, osobowości świata filmu i rozrywki oraz dystrybutorów kinowych. W ponad 160 kinach, które przystąpiły do inicjatywy, na ponad 1000 ekranach widzowie mogli obejrzeć filmy, kupując bilety za 10 zł. Łącznie wszystkie obiekty, biorące udział w Święcie Kina, sprzedały w niedzielę, 30 października 2022 r. około 500 tys. biletów.

Dziękujemy gorąco wszystkim widzom za tak wysoką frekwencję. Tak jak oni wiemy, że duży ekran jest wciąż najlepszym miejscem do oglądania filmów, a kina – przestrzenią do wspólnego przeżywania opowiadanej historii i spędzania czasu z bliskimi – komentują sukces akcji jej organizatorzy. – Wysoki wynik frekwencyjny Święta Kina jest też bardzo dobrą wiadomością dla wszystkich twórców kinematografii, dla których kina są miejscem spotkania z widzami. Życzymy im kolejnych udanych produkcji, które zdobędą serca widzów.

Święto Kina jest tradycyjnie realizowane przez stowarzyszenie sieci kin wielosalowych – Polskie Stowarzyszenie Nowe Kina – łączące sieci Cinema City, Helios i Multikino. Dodatkowo Stowarzyszenie zaprasza do udziału w inicjatywie kina spoza dużych sieci, w tym kina jednosalowe z całego kraju. – Wiemy, że w tym roku decyzja o wzięciu udziału w Święcie Kina była trudna dla wielu jednosalowych kin, ale też jesteśmy przekonani, że również dla nich ten weekend był bardzo udany. W cały weekend w Polsce wszystkie kina sprzedały 800 tys. biletów. – dodają organizatorzy.

Kampania promocyjna Święta Kina trwała przez cały tydzień, a w niedzielę widzowie obejrzeli nie tylko tytuły z bieżącego repertuaru, ale także wiele zwiastunów nadchodzących premier. Przed kinami gorący IV kwartał roku z atrakcyjnymi premierami, m.in. „Listów do M” w nadchodzący weekend oraz z filmami zagranicznymi, jak choćby „Czarna Pantera – Wakanda w moim sercu”, „Avatar 2” i wiele innych. Polskie Stowarzyszenie Nowe Kina zaprasza – czekamy na widzów w kinach w całej Polsce!

Więcej informacji o Święcie Kina na stronie: www.swietokina.com.

Źródło:

Polskie Stowarzyszenie Nowe Kina