Ptasie mleczko z truskawkami

Delikatna pianka, słodkie truskawki, chrupiący herbatnik, a wszystko podane na zimno prosto z lodówki. Ptasie mleczko z truskawkami to wymarzony deser na letnie drugie śniadanie lub podwieczorek. Pokrojony w wygodną kostkę szybko znajdzie zwolenników nawet wśród największych niejadków.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Składniki (forma: 24 x 33 cm, wysokość 7 cm):

  • 4 galaretki truskawkowe
  • 750 ml wody Mama i ja
  • 750 ml śmietany 30%
  • ok. 300 g truskawek
  • herbatniki

Dodatkowo:

  • folia spożywcza
  • 2 łyżki oleju

Wykonanie:

1. Rozpuść galaretki w gorącej wodzie i odstaw do przestudzenia.
2. Formę wysmaruj olejem, wyłóż folią i ,,przyklej” ją dokładnie do foremki – ułatwi to wyjęcie ciasta z formy.
3. Na dno foremki wyłóż 1 warstwę herbatników oraz odszypułkowane truskawki (większe przekrój na połówki).
4. Gdy galaretka lekko zgęstnieje, rozpocznij ubijanie śmietany. Następnie do sztywnej śmietany wlej cienkim strumieniem tężejącą galaretkę, ciągle ubijając.
5. Całą masę wylej do formy (aby wyrównać powierzchnię ciasta, uderz foremką 2 razy o stół).
6.Na górę masy wyłóż równomiernie herbatniki i przełóż ciasto do lodówki na minimum 4 godziny.
7.Uwaga: formę warto zabezpieczyć przed włożeniem do lodówki folią spożywczą, lub aluminiową, aby ciasto „nie przeszło” zapachami lodówki.
8.Ciasto pokrój w kostkę, jaką wyznaczają herbatniki. Przed podaniem można porcje ciasta oprószyć lekko cukrem pudrem i ułożyć na każdym z nich ćwiartkę truskawki.

Woda źródlana Mama i ja

Mama i ja – to w pełni bezpieczna, niegazowana woda źródlana, wyróżniająca się niskim stopniem mineralizacji i niewielką zawartością sodu. Stanowi optymalne uzupełnienie codziennej diety kobiet w ciąży oraz mam karmiących piersią. Znakomicie nadaje się również do przygotowywania posiłków dla niemowląt i dzieci w każdym wieku.

Strona www: https://wodadladziecka.pl/

Cena:

1,5 L – cena: 1,89 zł

0,5 L – cena: 1,49 zł

0,33 L – cena: ok. 1,35 zł

WOSANA
WOSANA S.A. jako producent wiodącej wody źródlanej dedykowanej dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym mamom – Mama i ja, szczególne znaczenie przypisuje inicjatywom propagującym ideę rodzicielstwa i wspierającym rozwój dzieci. Początki firmy WOSANA sięgają 1991 roku, jej siedziba mieści się w Andrychowie. Najwyższą jakość produktów zapewnia wdrożony przez firmę system zarządzania bezpieczeństwem żywności zgodny z międzynarodową normą IFS standard. Mama i ja, woda obecna na rynku od roku 1998, posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka. Produkt dostępny jest w sieciach handlowych: Lidl, Makro, Tesco, Kaufland, Netto, Carrefour, Selgros, Auchan, Żabka oraz w e-sklepach dodomku.pl, frisco.pl oraz bdsklep.pl.

Źródło:

WOSANA