Platforma sprzedażowa Ekocuda.com: naturalne produkty na wyciągnięcie ręki!

Marka Ekocuda, trendsetter na rynku kosmetyków naturalnych w Polsce, ogłasza inaugurację swojej nowej inicjatywy – platformy sprzedażowej ekocuda.com. Ten innowacyjny marketplace ma na celu rozszerzenie zasięgu Targów Kosmetyków Naturalnych Ekocuda łącząc zarówno wystawców, jak i odwiedzających w wirtualnym świecie. Efekt? Łatwiejsza dostępność produktów oraz minimalizacja negatywnego wpływu środowiskowego, duże korzyści dla konsumentów i producentów marek naturalnych.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Ekocuda - platforma sprzedaży kosmetyków

Lokalny nad globalny

48% całkowitej wartości zakupów e-commerce to zakupy w ramach platform marketplace według badania Euromonitor i Google, sprawdzającego nawyki zakupowe Polaków związane z platformami sprzedażowymi w 2022 roku1. Polacy decydują się kupować za pośrednictwem marketplace głównie z uwagi na szybką dostawę i odpowiednią cenę. Kobiety najchętniej kupują ubrania (44%) i kosmetyki (34%), a mężczyźni elektronikę (41%). Istotny jest także znaczący procent klientów kupujących artykuły beauty oraz związane ze zdrowiem ogólnie (27%). Polscy użytkownicy preferują lokalnych graczy z uwagi na dobre zrozumienie klienta i zbudowane zaufanie.

Ekocuda.com_platforma_sprzedażowa_marketplace
Fot. Ekocuda

Zaufany model

Ekocuda, znane przede wszystkim z organizowanych od 2016 roku stacjonarnych Targów w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku i Wrocławiu, wychodzą naprzeciw obecnym trendom. Idąc z duchem rozwoju sprzedaży w przestrzeni online, od 25 października przenosi znajomą konsumentom jakość na innowacyjną platformę sprzedażową w Internecie. Ekocuda.com to marketplace, który otwiera producentom kosmetyków i produktów naturalnych nowe możliwości dotarcia do stałego grona odbiorców, a także do świadomości konsumentów preferujących zakupy e-commerce.

Twórcy marki pragną nadal podnosić świadomość dotyczącą korzyści płynących z naturalnych produktów kosmetycznych pozbawionych szkodliwych substancji i popularyzować ekotrendy, jednak tym razem łączą działania z osiągnięciami najnowszej technologii.

Ekocuda są jednym z najbardziej rozpoznawalnych ekobrandów, z dużym zaufaniem konsumentów. Działamy szeroko. Realizujemy wiele inicjatyw promujących zdrowie i ekologię, w tym wyjazdy w stylu slow połączone z zielonymi warsztatami. W 2022 roku zainicjowaliśmy przyznawanie nagród Ekocuda Beauty Awards dla wyróżniających się jakością kosmetyków naturalnych. Rosnący apetyt na wygodę, oszczędność czasu czy dostępność za jednym kliknięciem z każdego miejsca w Polsce, które charakteryzują zakupy online, oraz życie w stylu eko stały się bezpośrednią inspiracją do stworzenia internetowego HUB-u dla producentów produktów naturalnych oraz ich konsumentów. Śledzimy zmiany, trendy i na bieżąco dostosowujemy się do nich – tłumaczy Zuzanna Mierzejewska, Prezes Zarządu Ekocuda Sp. z o.o.

Ekocuda, pozostając wierne wartościom autentyczności, odpowiedzialności oraz ekoekonomii zwracają się ku digitalizacji. Nowa platforma sprzedażowa jest wyrazem zaangażowania marki jako pioniera w swoim segmencie, który inspiruje coraz większą liczbę świadomych konsumentów. Platforma umożliwia uczestnikom targów śledzenie nowości produktowych, obserwowanie rozwoju rynku ekologicznych kosmetyków i dokonywanie zakupów 24/7, niezależnie od miejsca. Digitalizacja może zredukować zużycie materiałów papierowych, zoptymalizować łańcuch dostaw, zmniejszyć emisje związane z transportem oraz być istotnym czynnikiem we wsparciu lokalnych przedsiębiorstw w dotarciu do większej liczby klientów, a więc może wpłynąć na zmniejszenie śladu węglowego. Przeniesienie działań do przestrzeni internetowej to więc naturalny krok zgodny z filozofią marki, ekonomią zrównoważonego rozwoju.

Ekocuda.com_platforma_sprzedażowa_marketplace
Fot. Ekocuda

Co zyskują naturalne marki na marketplace?

Jednym z kluczowych atutów Ekocuda.com, dla producentów brandów kosmetycznych i naturalnych, jest możliwość pozyskania nowych klientów i zwiększenia sprzedaży artykułów ekologicznych. Platforma umożliwia producentom prezentację produktów oraz promocję swoich marek na stronie internetowej Ekocuda.com, a także na popularnych platformach społecznościowych, takich jak Instagram i Facebook. Producenci mogą znacząco zwiększyć rozpoznawalność swoich marek i zasięgi reklamowe. Platforma umożliwia docieranie do konkretnej grupy docelowej, tj. osób zainteresowanych kosmetykami naturalnymi i dbającymi o ekologię. Najważniejszym atutem marketplace Ekocuda.com jest prostota obsługi. Firmy mogą założyć sklepy na platformie, promować produkty i przeprowadzać transakcje bez konieczności podejmowania dodatkowych działań. Należności za sprzedaży automatycznie trafiają na rachunek bankowy producenta. I co ważne, jak pokazują wyżej cytowane dane, firmy mają możliwość współpracy z jednym z najbardziej rozpoznawalnych ekobrandów. Dzięki temu partnerstwu można zyskać zaufanie klientów i wzmocnić pozycję na rynku naturalnych produktów.

Ekocuda.com to odpowiedź na rosnące zapotrzebowanie konsumentów na produkty ekologiczne oraz narzędzie, które pomaga producentom rozwijać swoją działalność w sposób efektywny i przyjazny dla środowiska.

1 Według nowego badania przeprowadzonego przez Euromonitor.

Ekocuda
Ekocuda – Targi Kosmetyków Naturalnych to cykliczne targi, które odbywają się dwa razy w roku w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Wrocławiu. Łącznie wszystkie edycje odwiedziło ponad 242 000 osób. Na targach swoje produkty prezentują przede wszystkim polscy producenci kosmetyków naturalnych, organicznych i wegańskich. Pojawiają się również marki zagraniczne dostępne na rodzimym rynku.

Źródło:

Ekocuda