Pisuar w domu – czemu powinien się znaleźć w twojej łazience?

Łazienka i toaleta to jedno z najważniejszych pomieszczeń w domu. W małym stopniu zdajemy sobie sprawę jak dużym ułatwieniem dla domowników jest umieszczenie w jednym tych pomieszczeń pisuaru. Poznaj zalety posiadania tego urządzenia we własnym domu!
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Must have w łazience – pisuar w domu!
W łazience dbamy o jak największy komfort – zarówno nasz, jak i domowników. Z tego wpisu dowiesz się, jak dużą zaletą jest posiadanie pisuaru w domu.

Informacje o pisuarze w pigułce
Pisuar najczęściej spotkamy w publicznych toaletach – jest to urządzenie sanitarne które umożliwia oddawanie moczu w pozycji stojącej. Zwykle korzystają z niego mężczyźni, jednak pojawiły się także tak zwane pisuary damskie, o węższym kształcie niż tradycyjne. Rzadziej widzimy pisuar w domu, choć ta opcja niesie wiele zalet (o nich za chwilkę). To urządzenie sanitarne miało swój epizod także w sztuce! Marcel Duchamp, kojarzony z ruchem dada i tzw. „ready-made” wprowadził początkiem XX wieku ten obiekt do galerii sztuki pod tytułem „Fontanna” – jego pisuar stał się symbolem radykalnego zerwania ze zrozumiałą sztuką w klasycznych ramach i dał początek otwarciu sztuki na działanie umysłu odbiorcy niż dotychczasowe wymagane wyrażanie siebie jako artysty i celowość jego działań.

Zalety pisuaru w domu
Posiadanie pisuaru na własny użytek niesie ze sobą wiele korzyści w korzystaniu ze wspólnej przestrzeni w łazience. Przede wszystkim pisuar w domu to znacznie większa higiena w łazience – pisuar zapobiega rozpryskiwaniu się nieczystości na boki i jest bardziej higieniczny niż oddawanie moczu do muszli klozetowej. To także większa oszczędność wody. Zalet jest oczywiście znacznie więcej – dowiedz się o nich ze strony internetowej sklepu twojabateria.pl.

Źródło:

Wyposażenie łazienki – twojabateria.pl