Na co warto zwrócić uwagę przy zakupie suszarki do ubrań?

Do wyjścia 30 minut, a ulubione spodnie wciąż mokre i odgniecione od sznurka? Niedzielna wizyta gości na obiad, a w salonie ślady sobotniego prania? Czas wybrać automatyczną suszarkę do ubrań. Ale na co zwrócić uwagę?
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Zostań mistrzem oszczędzania #LikeABosch

– czyli na co warto zwrócić uwagę przy zakupie suszarki do ubrań

1 – Energooszczędność
Energooszczędność to obecnie jeden z najistotniejszych aspektów przy wyborze AGD. Warto decydować się na urządzenia w najwyższej klasie energetycznej – dla suszarek – A+++. Priorytetem marki Bosch jest maksymalna wydajność suszenia przy równoczesnym jak najniższym zużyciu energii. Ten cel jest realizowany przez pompę ciepła. Ta metoda odzysku wilgoci nie wymaga stosowania wysokich temperatur – zapewnia zmniejszone zużycie energii. A aby zachować niezmiennie niskie zużycie energii system SelfCleaning Condenser automatycznie czyści wymiennik ciepła. Utrzymanie pełnej drożności instalacji zapewnia optymalne efekty suszenia i pozwala uniknąć strat energii elektrycznej. Natomiast automatyka sensorowa Auto Dry umożliwia stały monitoring procesu suszenia: urządzenie elastycznie dostosowuje temperaturę i czas pracy do rzeczywistej wilgotności prania. A to wszystko przekłada się na oszczędności. Jeden cykl suszenia to koszt nieco ponad złotówki*.

2 – Bezpieczeństwo
Suszarki Bosch wyróżniają się tym, że są tak samo skuteczne jak i bezpieczne dla ubrań. Urządzenia, działające pod kontrolą zaawansowanej elektroniki stale mierzą temperaturę i wilgotność dla ochrony prania przed przegrzaniem i przesuszeniem.

3 – Porządek
Pranie rozwieszone w łazience, na balkonie lub na rozkładanej suszarce w salonie nie wygląda estetycznie oraz zajmuje dużo miejsca. Suszarki Bosch umożliwiają ograniczenie ilości prasowania, dzięki IronAssist. Para delikatnie wygładza suche rzeczy tak, że niektóre z nich nie wymagają już prasowania. Ponadto suszarkę można bezpiecznie ustawić na pralce, tak by zaoszczędzić cenne miejsce w łazience lub pralni. Do tego celu służy specjalny łącznik z wysuwaną szufladą.

Suszarki do ubrań Bosch oferują najnowocześniejsze technologie oraz przemyślane, proste i użyteczne rozwiązania konstrukcyjne, takie jak np. kosz do suszenia butów i wyrobów z wełny czy zestaw do odprowadzania wody bezpośrednio do kanalizacji.

*Przyjęto cenę prądu w Polsce dla taryfy G11, która na dzień 19.01.2023 r. wynosiła 1,27 zł brutto/kWh (stawka aktualna na dzień publikacji artykułu – źródło: https:⁄⁄zaradnyfinansowo.pl⁄ceny-pradu/; może ulec zmianie). Cena ta została wyliczona w oparciu o średnią cenę oferowaną przez najpowszechniejszych dystrybutorów energii elektrycznej w Polsce, z zastrzeżeniem, że może się ona różnić w zależności od dystrybutora, wybranej taryfy i podpisanej umowy dostawy energii elektrycznej.

Zużycie energii zgodnie z wartością podaną na etykiecie energetycznej urządzenia WTX87EH0EU. Wartość wylicza się na podstawie 160 cykli suszenia w przypadku standardowego programu suszenia tkanin bawełnianych przy pełnym i częściowym załadowaniu oraz zużycia energii w trybach niskiego zużycia energii. Rzeczywiste zużycie energii na cykl zależy od sposobu użytkowania urządzenia.

Bosch
Na całym świecie Bosch znany jest z wysokiej jakości i niezawodności swoich produktów. Już ponad 85 lat tworzy urządzenia gospodarstwa domowego według tych standardów i dzięki temu stał się wiodącą marką AGD w Europie. Sprzęty marki Bosch powstają w odpowiedzi na realne potrzeby współczesnych domowników. Nieustannie doskonalone i wyposażane w najnowsze technologie oraz sprytne rozwiązania ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków, zapewniając perfekcyjne rezultaty. Wysoka jakość materiałów, precyzja wykonania, ponadczasowe i cieszące się międzynarodowym uznaniem wzornictwo sprawiają, że urządzenia marki Bosch służą latami. Profesjonalna obsługa serwisowa, pozostająca w bliskim kontakcie z konsumentami, umacnia zaufanie i buduje przywiązanie do marki w myśl jej przewodniego hasła: „Technologia bliżej nas”.

Źródło:

Bosch