Misja: pomagać śpiewająco – Angelika Kiepura otwiera własną fundację

Muzyka łączy pokolenia i łagodzi obyczaje. O jej pozytywnym wpływie na nasze życie i samopoczucie nie muszę nikogo przekonywać. Znam ją jednak od innej strony niż miłośnicy arii operowych, bywalcy koncertów rockowych czy fanki nowego boysband’u. Wiem, ile pracy i wyrzeczeń trzeba, by inni cię słuchali i cenili. Na końcu tej trudnej ścieżki muzycy znajdują swoje upragnione trofeum – sukces i sławę. Czuję, że teraz nadszedł czas, by pomóc tym najmłodszym talentom je zdobyć.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Każdy człowiek powinien dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami. To nasz moralny obowiązek. A młode pokolenia są naszą przyszłością. Pewnego dnia poczułam misję niesienia dobra w muzycznym wydaniu i postanowiłam stworzyć miejsce, gdzie będę mogła pomóc dzieciom, które potrzebują przygotowania merytorycznego i mentalnego do występów na estradach muzycznych. Każdy małoletni artysta go potrzebuje. Ja wygrałam los na loterii i miałam wsparcie rodziny, która muzykę rozumie jak mało kto. Niestety nie wszyscy mogą liczyć na taki łut szczęścia.

Fundacja Rozwoju Młodych Talentów im. Jana Kiepury, z której jestem ogromnie dumna powstała, by promować tych, którzy są już gotowi na występy na scenach muzycznych i potrzebują pomocy merytorycznej i mentalnej. Będę również zachęcać do udziału i pomagać w przygotowaniu się do konkursów muzycznych i programów talent show, w których sama brałam udział. Dostarczają one nie tylko wiele emocji i szansę na przeżycie niezwykłej przygody, ale przede wszystkim stwarzają możliwości rozwoju i poważnej kariery muzycznej. Z doświadczenia wiem, jakie to trudne i jakiego wsparcia potrzebują młodzi, uzdolnieni ludzie. Nie tylko tego finansowego, ale również takiego ludzkiego, zwykłej pomocnej dłoni i osoby, która zawsze będzie trzymać za nich kciuki spod sceny. Ta pomoc jest szalenia ważna, dla każdego młodego artysty.

Dawno temu zaobserwowałam, że relacja: dorosły – młody artysta jest niezwykle ważna w świecie muzyki. Tak dochodzi do wymiany doświadczeń. Tak rodzą się przyjaźnie na całe lata. I tak w końcu wykluwają się kolejne, młode talenty, których musi wesprzeć nikt inny jak dobrze rozumiejący ich starszy kolega po fachu. Ta zależność jest niezwykła, co nie powinno nikogo dziwić. W końcu jesteśmy w magicznym świecie muzyki, która łączy pokolenia i łagodzi obyczaje…

Angelika Kiepura – wokalistka i autorka tekstów. Swoją przygodę z profesjonalnym śpiewem zaczynała w Młodzieżowej Estradzie Wokalnej „Debiuty” pod okiem Ryszarda Strojca oraz Stanisława Zielińskiego w Częstochowie. Ukończyła Autorskie Liceum Artystyczne i Akademickie „ALA” w Częstochowie w Kierunku Artystycznym: Zajęcia estradowe, Zajęcia wokalne (emisja głosu). Brała udział w wielu młodzieżowych festiwalach polskich i międzynarodowych. Występowała już na wielu europejskich, młodzieżowych scenach muzycznych m.in. w Portugalii, Austrii, Bułgarii i na Litwie. Na swoim koncie ma kilka swoich autorskich utworów. Brała udział w wielu telewizyjnych programach muzycznych m. in. w programie: ,,Mam Talent” 2010 r., gdzie (dotarła do półfinału), ,,X Factor” 2012 r. (półfinał), ,,Must Be the Music. Tylko muzyka”, „ Śpiewajmy razem. All Together Now” 2019r ., „The Voice of Poland 11’’ 2020 r. (Dotarła do etapu ‘’Bitwy”) oraz Uczestniczka programu „Szansa na sukces” w 2021 r.

Źródło:

Fundacja Rozwoju Młodych Talentów im. Jana Kiepury