Lody cytrynowo – miętowe z owocami

Czas wakacji to okres, który nierozłącznie kojarzy się z lodami, a zwłaszcza tymi na bazie przepysznych, soczystych owoców. Podpowiadamy, jak w kilku prostych krokach wykonać letni, orzeźwiający deser w domu, który będzie nie tylko smaczny, ale i zdrowy, a dodatkowo będzie zachęcał do zjedzenia wyjątkowymi kolorami.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Składniki (ok. 6-8 porcji):

⁃ 300 ml wody Mama i ja

⁃ sok z jednej dużej cytryny

⁃ miód lub syrop klonowy (ilość według uznania)

⁃ 8 listków mięty

⁃ miękkie owoce (borówki, porzeczki, maliny, truskawki, itp.)

Wykonanie:

1. Wodę dokładnie mieszamy z miodem lub syropem klonowym. Po uzyskaniu jednolitej konsystencji dodajemy miętę i całość blendujemy.

2. Dodajemy sok z całej cytryny.

3. Umyte i obrane owoce wrzucamy do foremek do lodów, a następnie całość zalewamy przygotowanym wcześniej płynem. Na koniec wtykamy patyczki.

4. Pojemnik z lodami przekładamy do zamrażarki na ok. 10 godzin.

Woda źródlana Mama i ja:

Cena:

1,5 L – cena: 2zł

0,5 L – cena: 1,50zł

0,33 L – cena: ok. 1,2 zł

WOSANA
WOSANA S.A. jako producent wiodącej wody źródlanej dedykowanej dzieciom, kobietom w ciąży oraz karmiącym mamom – Mama i ja, szczególne znaczenie przypisuje inicjatywom propagującym ideę rodzicielstwa i wspierającym rozwój dzieci. Początki firmy WOSANA sięgają 1991 roku, jej siedziba mieści się w Andrychowie. Najwyższą jakość produktów zapewnia wdrożony przez firmę system zarządzania bezpieczeństwem żywności zgodny z międzynarodową normą IFS standard. Mama i ja, woda obecna na rynku od roku 1998, posiada pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka. Produkt dostępny jest w sieciach handlowych: Lidl, Makro, Tesco, Kaufland, Netto, Carrefour, Selgros, Auchan, Żabka oraz w e-sklepach dodomku.pl, frisco.pl oraz bdsklep.pl.

Źródło:

WOSANA