Liczy się myślenie – konkurs dla nauczycieli

Z myślą o nauczycielach i nauczycielkach, którzy podchodzą do edukacji w sposób nieszablonowy, Hevelianum przygotowało konkurs z nagrodami finansowymi. We wrześniu 2022 roku wystartowała druga edycja projektu edukacyjnego „Liczy się myślenie” i potrwa do czerwca 2023. Rozszerzając jego formułę, Hevelianum zaprasza nauczycieli szkół podstawowych do wzięcia udziału w konkursie „Liczy się myślenie”. Zgłoszenia można przesyłać do 19 maja 2023 roku.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Tematem przewodnim drugiej edycji cyklu spotkań online „Liczy się myślenie” jest gamifikacja, czyli wykorzystanie elementów gier w edukacji. Projekt Hevelianum skierowany jest do nauczycieli matematyki i nauk przyrodniczych w klasach 4-8 szkół podstawowych.

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie? Należy przygotować scenariusz lekcji matematyki lub nauk przyrodniczych oparty na temacie gamifikacji lub gier w dydaktyce. W przygotowaniu scenariusza może pomóc udział w cyklu webinarów „Liczy się myślenie”. Można się na nie zapisać poprzez formularz: https://liczysiemyslenie2023.gcb.visitgdansk.com/

Scenariusze pozwolą również powiększyć bazę dobry praktyk – zostaną opublikowane na stronie projektu.

Wyniki konkursu zostaną opublikowane najpóźniej 23 czerwca 2023 roku. Pracę konkursową, czyli autorski scenariusz należy przesłać na adres: webinarium@hevelianum.pl jednocześnie wypełniając formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie: www.hevelianum.pl/liczy-sie-myslenie/konkurs.

Do wygrania są nagrody pieniężne: nagroda główna w wysokości 3.000,00 zł, nagroda za drugie miejsce w wysokości 2.000,00 zł oraz nagroda za zajęcie trzeciego miejsca w wysokości 1.000,00 zł.

___________________________________________________________

Harmonogram konkursu

1 lutego 2023 – start konkursu

19 maja 2023 – ostatni dzień na nadsyłanie prac konkursowych

23 czerwca 2023 – ostateczny termin ogłoszenia wyników

___________________________________________________________

Liczy się myślenie

Projekt skierowany do nauczycieli matematyki i nauk przyrodniczych szkół podstawowych jest cyklem spotkań online, które składają się z webinaru i części warsztatowej. Celem projektu jest praktyczne wsparcie nauczycieli matematyki i przedmiotów przyrodniczych w interdyscyplinarnym przekazywaniu wiedzy o świecie, z wykorzystaniem myślenia matematycznego. Projekt zachęca też uczestników do pogłębiania wiedzy i dzielenia się umiejętnościami z innymi. Oferujemy przestrzeń i możliwości sprzyjające wymianie dobrych praktyk, a także możliwość udziału w konkursie na scenariusz oparty o tematykę projektu.

___________________________________________________________

Partner strategiczny: Fundacja mBanku

Partner: Pi-stacja

Patroni: Fundacja Empiria i Wiedza Kreatywna Pedagogika

Szczegóły oraz regulamin konkursu: www.hevelianum.pl/liczy-sie-myslenie/

Kontakt ws. Konkursu: Bogna Pazderska, e-mail: webinarium@hevelianum.pl, tel: +48 668 334 869

Źródło:

Hevelianum