Jak urządzenia smart home mogą uprzyjemnić wakacyjny czas w domu i ogrodzie

Mamy lato. Wiele osób jest już po wakacyjnych wyjazdach, cześć planuje swe urlopy na później. Gorące dni spędzamy w swoich mieszkaniach, domach, czy ogrodach. Przyjrzyjmy się jak przy pomocy urządzeń smart home oferowanych przez Nice – globalnego, wiodącego dostawcę rozwiązań Home & Building management and Security, możemy uczynić ten czas przyjemniejszym i wygodniejszym.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

W gorące dni dokucza nam słońce. Warto skorzystać z rozwiązań, które pozwalają na lepsze sterowanie osłonami przeciwsłonecznymi tak żeby zapewnić odpowiednią temperaturę a przede wszystkim regulować dopływ słońca do naszych pomieszczeń.

Fot. Nice Polska

Nice BiDi-Shutter – wielofunkcyjny, jedno- i dwukierunkowy interfejs, zarządzający inteligentnymi żaluzjami wewnętrznymi, roletami, oraz żaluzjami weneckimi.

Interfejs umożliwia zintegrowanie mechanicznych silników rurowych z systemem inteligentnego domu. Centrala Yubii Home połączona z interfejsem BiDi-Shutter, dzięki czujnikowi światła, automatycznie reaguje na zmiany jasności w pomieszczeniu. Optymalizowane jest zużycie energii poprzez zapewnienie wyłączenia sztucznego oświetlenia w ciągu dnia, gdy jasność wykryta w pomieszczeniu osiąga ustawiony próg. Dzięki niewielkim rozmiarom, BiDi-Shutter może być montowany w puszkach ściennych lub bezpośrednio w skrzynce rolety.

Fot. Nice Polska

Nice BiDi-Awning – interfejs jedno- i dwukierunkowy, zarządzający inteligentnymi urządzeniami do użytku na zewnątrz (markizy).

Interfejs umożliwia integrację silników mechanicznych z systemem inteligentnego domu. Nice BiDi-Awning w prosty sposób chroni środowisko wewnętrzne przed ciepłem i bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, zapewniając większy komfort i oszczędności w użytkowaniu klimatyzatora. W prosty i szybki sposób można ustawić dwie pozycje pośrednie dla żądanego otwarcia częściowego, a ruch markizy można zaprogramować w odniesieniu do progów wykrytych przez czujnik klimatyczny. Gdy latem jest słonecznie, interfejs pozwala monitorować warunki zewnętrzne i zarządzać markizą, otwierając ją automatycznie do żądanego progu, zapewniając ochronę przed gorącem słońca i oszczędzając na użytkowaniu klimatyzatora.

Stosując silniki radiowe Nice czy elero nie potrzebujemy żadnych dodatkowych przekaźników, żeby zapewnić odpowiednią temperaturę w naszych pomieszczeniach”mówi Wojciech Jankowski – dyrektor marketingu FIBARO – marki Nice. Jeśli mamy silniki od innych producentów to polecam moduł Roll-Control, który pozwala na zintegrowanie jakiegokolwiek silnika do osłon przeciwsłonecznych z systemem Nice. Przy funkcjonującym sensorze Motion-Control, który jednocześnie pełni funkcję luksomierza – czyli urządzenia mierzącego poziom natężenia światła, system może automatycznie zdefiniować jakie ma być natężenie światła w danym pomieszczeniu, a przesłona słoneczna – czy to będzie roleta czy żaluzja, będzie automatycznie reagowała tak, aby zapewnić stały dopływ słońca. Natomiast za pomocą smart implanta jesteśmy w stanie zintegrować większość klimatyzatorów, które są dostępne na rynku i dzięki temu zapewnić pożądaną temperaturę w środku danego pomieszczenia”.

Spośród nowych produktów Nice warto tu także polecić cichy i bezprzewodowy: Nice Era Inn Edge S Li-ion, nowy silnik do automatyzacji rolet wewnętrznych, z wbudowanym akumulatorem litowo-jonowym. Proponowane rozwiązanie Nice jest równie łatwe w użyciu, jak i w instalacji, ponieważ nie wymaga podłączenia do sieci elektrycznej ani zewnętrznych baterii. Dzięki standardowemu złączu USB-C PD 3.0 można go łatwo naładować, szybko – w ciągu 1,5 godziny.. Akumulator litowo-jonowy może być ładowany ponad 500 razy w ciągu całego okresu użytkowania produktu.

Latem lubimy spędzać czas w swoich ogrodach. Tu również zastosowanie znajdą urządzenia smart. Możemy sterować np. systemem podlewania. Wystarczy przy użyciu centrali Yubii Home ustawić harmonogramy tak, żeby ogród był podlewany wtedy, kiedy chcemy, a jeśli nasz system zintegrujemy ze stacją meteorologiczną, to ogród będzie podlewany tylko w te dni, kiedy opady deszczu nie będą przekraczały określonego, zaprogramowanego poziomu.. Analogiczne do sposobu sterowania osłonami słonecznymi w domach, możemy używać naszego systemu smart do sterowania pergolami, które są coraz bardziej popularne w naszym kraju. W tym wypadku można sterować zarówno dachem, jak i ścianami bocznymi pergoli, niezależnie od materiału, z jakiego są wykonane. Za pomocą pergoli możemy wydzielić dodatkowe pomieszczenie. Jak wiemy, w Polsce pogoda w wakacje może być różna. Czasem musimy się chronić przed słońcem, czasem wręcz przeciwnie. Dzięki zautomatyzowanej pergoli łatwo będziemy mogli dostosować się do aktualnej pogody, co da nam możliwości spędzania czasu w naszym ogrodzie w każdych warunkach.

Lista zalet rozwiązań smart home jest bardzo długa” – mówi Marcin Skrobisz, Dyrektor Generalny Nice Polska. W czasie wakacji zapewniają nam przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo, ale co nie mniej ważne – oszczędności. W ostatnich miesiącach wiele mówi się o rosnących kosztach energii oraz wysokiej inflacji, która w wakacje, czyli w okresie zwiększonych wydatków, najbardziej daje nam się we znaki. Zarządzając automatyką osłonową w celu uzyskania optymalnej temperatury i oświetlenia naszego domu czy mieszkania, obniżymy nasze rachunki za prąd, zyskując niebagatelne kwoty. Jeśli dołożymy do tego oszczędności wynikające ze zmniejszonego zużycia wody, związanego z wdrożeniem zarządzania systemem podlewania, wzrost oszczędności będzie jeszcze większy, wspomagając nasz wakacyjny budżet”.

O FIBARO
FIBARO to globalna marka działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. System FIBARO w przeciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka FIBARO znajdują się pod Poznaniem. Firma zatrudnia niemal 250 pracowników. Od lipca 2018 r. marka jest częścią Nice, globalnego, wiodącego dostawcę rozwiązań Home & Building management and Security. Dzięki otwartości i kreatywności pracowników FIBARO, tworzymy łatwe w użyciu i niezawodne urządzenia, oprogramowanie oraz usługi, które ułatwiają życie ludzi, dbając o ich codzienny spokój i wygodę.

Nice Polsk
Polski oddział Nice jest jednym z pierwszych międzynarodowych oddziałów włoskiej firmy Nice – światowego lidera sektorów Smart Home, Security, Home and Building Automation. Od 1996 roku, z dystrybutora podstawowych rozwiązań do automatyzacji bram i rolet, Nice Polska stał się dostawcą kompleksowych systemów automatyki dla domu i przemysłu. Obecnie Nice Polska oferuje: automatykę do bram przesuwnych, skrzydłowych, garażowych, przemysłowych oraz rolet, segmentowe bramy garażowe, systemy parkingowe, systemy kontroli ruchu pieszych oraz wideodomofony.

Źródło:

Nice Polska