Ekonomiczne i ekologiczne pralki i suszarki

Wraz z upływem czasu i postępem technologicznym oczekiwania konsumentów wobec sprzętów AGD rosną. Zjawisko to dotyczy urządzeń niemal każdego rodzaju, począwszy od lodówek, przez ekspresy do kawy, na pralkach i coraz popularniejszych suszarkach skończywszy.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Kiedyś jedynym wymaganiem klienta wobec pralki było, żeby dobrze i starannie prała. Obecnie to zdecydowanie za mało, a funkcje szybkiej i cichej pracy sprzętów piorąco-suszących nie wyróżniają ich spośród innych modeli. W dobie kryzysu klimatycznego i pojawiających się zewsząd informacji o zagrożeniach dla środowiska coraz więcej osób prowadzących gospodarstwa domowe zwraca uwagę na to, by używane przez nich sprzęty były ekologiczne i nie przyczyniały się do pogarszania stanu planety. Dbając o domowy budżet sprawdzamy, czy możemy także zaoszczędzić wykonując codzienne obowiązki, jak np. pranie.

– Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów oraz działając w zgodzie ze środowiskiem naturalnym, projektujemy i dostarczamy na rynek urządzenia wyposażone w liczne ekologiczne funkcje. Takie są również nasze wielozadaniowe pralki, w przypadku których możemy poszczycić się jedną z wyższych – a co za tym idzie najbardziej energooszczędnych – klas energetycznych, klasą typu B. Wspomniana klasa daje aż 104 cykle darmowego prania rocznie w porównaniu z podobnymi  urządzeniami w klasie F. To tylko jedno z wielu prośrodowiskowych rozwiązań jakie zastosowaliśmy w naszych sprzętach – mówi Małgorzata Fuszpaniak, menadżer ds. komunikacji kategorii marki Amica.

Pralki Amica posiadają program ECO, który, choć trwa ponad 3,5 godziny, zużywa o wiele mniej wody i prądu. W porównaniu z innymi programami zyskujesz aż 32 cykle darmowego prania! Tkaniny mają dłuższy kontakt z wodą i detergentem, grzałka działa krócej, ruchy bębna są mniej intensywne, a pralka pobiera mniej prądu. Po wyborze tego programu pralka wykrywa załadunek (pełen/połowa/ćwierć) i automatycznie dobiera temperaturę, którą musi utrzymać, czas prania oraz ilość wody.

Kolejnym udogodnieniem pozwalającym na oszczędne pranie i suszenie jest funkcja OptiTime, która umożliwia zaawansowaną modyfikację czasu pracy programu. Wydłużając czas trwania programu jednocześnie skracamy czas pracy grzałki, tym samym urządzenie zużywa do 43,5% mniej energii.

Z kolei intuicyjny wskaźnik EcoBar pokazuje zużycie wody i prądu dla poszczególnych programów, dzięki czemu mamy możliwość dostosowania zużycia wody i energii do własnych potrzeb. Zastanawiając się natomiast nad zakupem suszarki, warto zwrócić uwagę na to, czy jest ona wyposażona w pompę ciepła, która umożliwia 3,5-krotnie mniejsze zużycie prądu w porównaniu z suszarką kondensacyjną.

Pralki i suszarki Amica to także dbałość o środowisko w dłuższej perspektywie – dzięki silnikowi LogicDrive 3.0 sprzęty mają zapewnioną dłuższą żywotność, co oznacza że konieczność ich utylizacji jest rzadsza, a nasza planeta odrobinę szczęśliwsza.

Amica
Grupa Amica to wiodący europejski producent sprzętu gospodarstwa domowego z ponad 70-letnim doświadczeniem. W ofercie posiada pełną gamę inteligentnych urządzeń dużego i małego AGD, wyróżniających się użytecznymi rozwiązaniami, najnowszą technologią i nowoczesnym designem. W portfelu grupy znajdują się marki: Amica (Europa Środkowa i Zachodnia), Hansa (Europa Wschodnia), Gram (Skandynawia), CDA (Wielka Brytania) oraz Fagor (Hiszpania). Na całym świecie zatrudnia ponad 3 tysiące osób, dzięki którym dostarcza do klientów na blisko 70 rynkach na świecie ok. 5 milionów urządzeń rocznie.

Źródło:

Amica