Dermokosmetyki, czyli kosmetyki do zadań specjalnych

Jest kilka określeń jakimi mianowane zostały dermokosmetyki. Nazywane są kosmetykami hipoalergicznymi, bądź też aptecznymi, dermatologicznymi lub kosmeceutykami. Bez znaczenia którą nazwą będziemy się posługiwać, jedno jest pewne – nie są to zwykłe produkty. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że zostały stworzone po to, aby pomagać w leczeniu problemów skórnych i alergii.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print

Dermokosmetyki to produkty do zadań specjalnych. Świetnie radzą sobie ze zmianami skórnymi takimi jak np. trądzik różowaty, ponieważ posiadają właściwości przeciwzapalne, a w składzie znajdziemy pierwiastki jak cynk czy miedź, które dają naszej skórze właściwości ochronne i antyoksydacyjne. Jeśli nasza skóra jest podatna na alergie lub mamy wrażliwą cerę także powinniśmy sięgnąć po dermokosmetyki. Głównie ze względu na to, że ich produkcja przebiega na podobnych zasadach jak tworzenie lekarstw, a co za tym idzie możemy być pewni, że produkty są testowane dermatologicznie, a więc są w pełni bezpieczne dla naszej skóry. Mamy pełną gwarancję, że używany przez nas dermokosmetyk nie zawiera składników mogących wywołać alergie skórne (olejki eteryczne, barwniki), jest bezzapachowy i wyprodukowany przy użyciu minimalnej ilości konserwantów.

Przy tworzeniu kosmeceutyków bardzo ważne jest, aby zawarte składniki silnie pielęgnowały wymagającą skórę, więc w produktach znajdziemy np. alantoinę czy aloes oraz unikalne składniki pobudzające naskórkowe czynniki wzrostu. Formuła dermokosmetyków powinna zawierać także związki bioaktywne z zawartością witamin A, C, E i B. Popularne w składzie kosmeceutyków są także kwasy AHA i BHA, które świetnie sprawdzają się przy pielęgnacji skóry problematycznej.

Czym jeszcze dermokosmetyki różnią się od „zwykłych” kosmetyków? Podziałem na grupy docelowe. I nie chodzi tu o klasyczne rozwiązania na etykietach „20+, 30+, 40+ (…)”, a o przeznaczenie produktu dla osoby cierpiącej na konkretne schorzenie skórne. Na produktach dermo możemy więc spodziewać się oznaczeń dedykowanych do problemu z jakim się borykamy (atopowe zapalenie skóry, trądzik, łuszczyca itd.). Ponadto kosmeceutyki wychodzą naprzeciw innym problemom takim jak m.in. wypadające włosy oraz rzęsy, łamiące się, osłabione paznokcie. Produkty cechują się szybszym działaniem niż kosmetyki tradycyjne, ponieważ zostały opracowane z myślą o rozwiązaniu konkretnego problemu, dlatego możemy być przekonani o ich wysokiej skuteczności.

Dermokosmetyki to nie leki, ale mogą stanowić perfekcyjne uzupełnienie podczas leczenia wielu chorób skóry. Ich skład idealnie sprawdzi się u osób ze skórą wrażliwą, która podczas używania „zwykłych” produktów łatwo ulega zaczerwienieniu i podrażnieniom. Pokochają je także osoby, które borykają się z problemami cery, takimi jak trądzik o różnym podłożu.

Pamiętajmy, że najlepsze kosmetyki to takie, które zostały dostosowane do naszych indywidualnych potrzeb. Dermokosmetyki to skuteczne i przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie dla pielęgnacji problematycznej i wymagającej skóry. Dermokosmetyki są szczególnie polecane wszystkim osobom mającym skórę wrażliwą, skłonną do podrażnień i alergii, ale tak naprawdę te wyjątkowe produkty może stosować każdy – do czego serdecznie zachęcamy.

HEBE
Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja jest właścicielem sieci drogerii Hebe rozwijanych w Polsce od 2011r. w ramach projektu biznesowego Grupy Jeronimo Martins w Polsce. Koncepcja drogerii opiera się na połączeniu wysokiej jakości obsługi z ofertą produktów zawsze w niskiej cenie. Unikalny wystrój wnętrza, spójna wizualizacja i komfort zakupów są jednym z czynników wyróżniających Hebe. W kolejnych latach JMDiF planuje dalszy rozwój w oparciu o dotychczasowe doświadczenia z rynku drogeryjnego i farmaceutycznego.
logo hebe

Źródło:

Jeronimo Martins Drogerie i Farmacja