Bosch prezentuje odkurzacz z recyklingu – połączenie wydajności i zrównoważonego rozwoju

Marka Bosch prezentuje odkurzacz z trwałym silnikiem, wykonany z tworzyw pochodzących z recyklingu oraz z opakowaniem w 100% nadającym się do ponownego przetworzenia.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
Bosch BGB38BA3T

Odkurzacze z materiałów z recyklingu to rozwiązanie, które staje się coraz bardziej popularne. Wykorzystanie takich surowców pozwala na zmniejszenie ilości odpadów i redukcję emisji dwutlenku węgla związanej z produkcją nowych materiałów. Oprócz korzyści dla środowiska, odkurzacze z recyklingu są wyposażone w technologie, które zwiększają wydajność odkurzania.

Linia Bosch Serie 4 oferuje 5 modeli odkurzacza w czterech wersjach kolorystycznych. Udział wykorzystanych materiałów z recyklingu, w zależności od modelu, sięga od 30 do 38%i. Opakowanie każdego urządzenia wykonano w 95% z papieru pochodzącego z recyklingu i nadaje się ono w 100% do ponownego przetworzenia.

Odkurzacze, w zależności od modelu, wyposażono w filtr HEPA, który usuwa z powietrza bardzo małe cząstki pyłu i innych zanieczyszczeń. To szczególnie ważne dla osób z alergiami. Filtry HEPA wyróżniają się wysoką skutecznością, a w odkurzaczach marki Bosch są one zmywalne, co zapewnia długą użyteczność. Ramka filtra jest wykonana w 100% z tworzywa sztucznego pochodzącego z recyklingu. Dodatkowo jest ona wielokrotnego użytku – jeśli zajdzie potrzeba wymiany filtra, po prostu wymieniamy jego wkład, pozostawiając ramkę. Zmniejszamy w ten sposób dodatkowe koszty i oszczędzamy materiały związane z jego wymianą.

Kluczową cechą nowych odkurzaczy Bosch Serie 4 jest ich długotrwała jakość – producent zapewnia, że są one zaprojektowane i testowane pod kątem 10 lat użytkowaniaii. Dodatkowo dla komfortu użytkowania, Bosch wyposażył urządzenia w praktyczne akcesoria, takie jak specjalne szczotki do twardych podłóg czy turboszczotki do skutecznego odkurzania dywanów oraz system PowerControl, czyli optymalną skuteczność odkurzania na wszystkich rodzajach podłóg dzięki łatwej regulacji mocy silnika. Dzięki swojej konstrukcji odkurzacz jest lekki. Nie potrzeba dużo wysiłku, aby go przenieść lub odkurzyć schody. Duża pojemność worka na kurz zapewnia rzadsze wymiany i oszczędność pieniędzy.

Odkurzacze z recyklingu to urządzenia, do produkcji których wykorzystujemy surowce wtórne, takie jak plastik. Dzięki temu, zamiast trafiać na składowiska, materiały są wykorzystywane ponownie, co pozwala na zmniejszenie ilości odpadów. Ponadto odkurzacze marki Bosch oferują wysoką jakość i trwałość, co potwierdza 10-letnia gwarancja na silnik urządzenia. – mówi Krzysztof Bibik, Senior Category Manager w BSH.

Odkurzacz z recyklingu Bosch to dobry wybór dla osób, które cenią sobie nie tylko jakość, ale również ochronę środowiska i dbałość o przyszłe pokolenia. 

Szczegółowe warunki gwarancji na https://www.bosch-home.com/motor-warranty/.

i Oszacowano zgodnie z ISO 14021.

ii Przy założeniu średniego użytkowania 50 godzin rocznie i do 3 razy w tygodniu.

Bosch BGB38BA3T
Fot. Bosch
Bosch
Na całym świecie Bosch znany jest z wysokiej jakości i niezawodności swoich produktów. Już ponad 85 lat tworzy urządzenia gospodarstwa domowego według tych standardów i dzięki temu stał się wiodącą marką AGD w Europie. Urządzenia marki Bosch powstają w odpowiedzi na realne potrzeby współczesnych domowników. Nieustannie doskonalone i wyposażane w najnowsze technologie oraz sprytne rozwiązania ułatwiają wykonywanie codziennych obowiązków, zapewniając perfekcyjne rezultaty. Wysoka jakość materiałów, precyzja wykonania, ponadczasowe i cieszące się międzynarodowym uznaniem wzornictwo sprawiają, że urządzenia marki Bosch służą latami. Profesjonalna obsługa serwisowa, pozostająca w bliskim kontakcie z konsumentami, umacnia zaufanie i buduje przywiązanie do marki w myśl jej przewodniego hasła: „Technologia bliżej nas”.

Źródło:

Bosch