7 kroków do zostania mamą

Dzień Matki zbliża się wielkimi krokami. Dla wielu mam jest to czas radości, ale i refleksji. “Czy na pewno jestem dobrą mamą?”. “Czy daję mojemu dziecko, to czego potrzebuje?”. Te pytania często krążą po forach i grupach kobiecych w mediach społecznościowych. Co zrobić, aby poprawić relację matka- dziecko? Podpowiadamy.
Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest
WhatsApp
Email
Print
noworodek

Krok 1: Nie porównuj się do innych matek!
Inne kobiety mogą być doskonałe w opiece nad dziećmi i zarządzaniu domowymi obowiązkami, ale to nie oznacza, że Twoje umiejętności nie są dobre. Nie porównuj się do innych, ponieważ każda mama posiada unikalne podejście do opieki nad dziećmi. Ciesz się i bądź dumna z faktu, że robisz wszystko, co w Twojej mocy, aby być dobrą matką.

Krok 2: Dbaj o siebie
Kobiety wkładają wiele pracy we wsparcie swoich rodzin i często mają tendencję do ignorowania swojego zdrowia fizycznego i emocjonalnego. Powinnaś zadbać o swoje zdrowie psychiczne i fizyczne, ponieważ zdrowa i dobrze zadbana matka oznacza zdrowe dziecko.

Krok 3: Przestań próbować być doskonała
Czujesz, że nie robisz wystarczająco dużo dla swoich dzieci? Nie bądź zbyt surowa dla siebie; patrz na to z perspektywy swojego dziecka. Nie obchodzi go, “jak dobrze” się nimi opiekujesz; nie ma żadnej skali. Ono po prostu chce Twojej miłości i uwagi.

Krok 4: Pokazuj dziecku, że gorsze dni i trudne emocje są w porządku
Dzieciom może być trudno zaakceptować porażkę. Upewnij się, że rozumieją, że gorsze dni, czy trudne momenty są normalną częścią życia. Jak pokazały wyniki badania MŁODE GŁOWY – dla ponad 50% młodych osób największym wsparciem jest rodzina, a dopiero potem koledzy i nauczyciele. Dlatego tak ważne jest, aby pomóc im zaopiekować się emocjami, które powstały i dać poczucie, że mogą na Ciebie liczyć. 

Krok 5: Pokochaj siebie
-Im szybciej pokochasz na nowo życie i siebie, tym dłużej będziesz doświadczać życia z dziecięcą radością – mówi Joanna Bobel, znana w przestrzeni publicznej jako Doktor Miłość. Jednak jak zdefiniować tę miłość? – Aby zrozumieć istotę miłości, warto poznać to, czym ona nie jest. Dzięki temu łatwiej uniknąć negatywnych relacji i rozwijać miłość do samego siebie, eliminując niepotrzebne wyrzuty dotyczące “bycia wystarczającą”. Podobnie jak dbamy o nasze zdrowie fizyczne, unikając substancji szkodliwych dla naszego organizmu, tak samo powinniśmy zadbać o nasze zdrowie emocjonalne i wyeliminować czynniki powodujące brak miłości i niszczenie naszej emocjonalnej równowagi. Warto zawsze pamiętać o tym, że nasza świadomość w tej kwestii powinna stale rosnąć i nazywać to, co odbiera nam miłość – dodaje Doktor Miłość.

Krok 6: Szanuj osobowość swojego dziecka
Każde dziecko ma inny charakter i temperament. Zachęcaj swojego malucha do rozwijania pasji, które są mu bliskie. Uszanuj to, że może być zupełnie inne od Ciebie i spójrz na świat jego oczami. 

Krok 7: Bądź otwarta
Bądź matką, z którą rozmawiając dzieci czują się swobodnie. Zamiast negować, zapytaj: dlaczego tak uważasz? Odpowiedź na to pytanie może Cię zdziwić, a nawet poszerzyć Twój punkt widzenia. I na koniec pamiętaj- celem nie jest osiągnięcie perfekcji. To nie zawody. Dla swojego dziecka i tak już wygrałaś.

Joanna Bobel
Znana w przestrzeni publicznej jako Doktor Miłość. W przeszłości pracowała na stanowiskach kierowniczych polskich i holenderskich firm odnosząc sukcesy zawodowe oraz finansowe jednak nie przynosiło to oczekiwanego spełnienia. Obecnie opowiada jak osiągnąć stan obfitości i szczęścia, zwanego oświeceniem. Na chwile obecna zatrudnia prawie 100 terapeutów własnej metody prowadząc w swoich kursach tysiące ludzi i odczuwa spełnienie we wszystkich sferach życia. Jak sama mówi, wszystko dzieje się bez wysiłku w łączności z boskim źródłem w niej samej i zachęca każdego by odkryć, jakim cudem jest życie.

Joanna Bobel, Doktor Miłość
Joanna Bobel, Doktor Miłość

Źródło:

Doktor Miłość